SALON POEZJI / OLIWIA NAZIMEK

Gościem 60. odsłony Salonu Poezji będzie aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, Oliwia Nazimek, która przeczyta poezję Charlesa Bukowskiego i Sylvii Plath. Program muzyczny przygotuje zespół White Elephant, założony przez artystkę w 2015 roku.Oliwia Nazimek jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Na scenie debiutowała rolą Blanche w spektaklu Tramwaj zwany pożądaniem Tennessee Williamsa w reżyserii Iwony Kempy. Od grudnia 2017 roku jest aktork
Organizator

Teatr Muzyczny w Poznaniu

Teatr Muzyczny w Poznaniu Niezłomnych 1e 61-894 Poznań

Dane kontaktowe

ul. Niezłomnych 1e
61-894 Poznań

Sobota 17 października 2020 12:00
2020-10-17T12:00:00+0200
SALON POEZJI / OLIWIA NAZIMEK
SALON POEZJI / OLIWIA NAZIMEK Teatr Muzyczny w Poznaniu
2020-10-17 , godz. 12:00 (Sobota) Poznań Teatr Muzyczny w Poznaniu
INFO

Opis wydarzenia:

Gościem 60. odsłony Salonu Poezji będzie aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, Oliwia Nazimek, która przeczyta poezję Charlesa Bukowskiego i Sylvii Plath. Program muzyczny przygotuje zespół White Elephant, założony przez artystkę w 2015 roku.
Oliwia Nazimek jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Na scenie debiutowała rolą Blanche w spektaklu Tramwaj zwany pożądaniem Tennessee Williamsa w reżyserii Iwony Kempy. Od grudnia 2017 roku jest aktorką Teatru Nowego w Poznaniu, gdzie można ją oglądać w przedstawieniach: Mister Barańczak i Kanapka z człowiekiem (oba w reż. Jerzego Satanowskiego), Beniowski. Ballada bez bohatera (reż. Małgorzata Warsicka), Baba-Dziwo (reż. Maria Kwiecień), Pan Tadeusz (reż. Mikołaj Grabowski), Stan Podgorączkowy. Bibobit/Osiecka (reż. Piotr Kruszczyński), Krzycz. Byle ciszej (reż. Aneta Groszyńska). Na koncie ma również udział w kilku serialach: Nielegalni, Komisarz Alex, Stulecie winnych, Zakochani po uszy i M jak miłość. Wystąpiła także w dwóch etiudach szkolnych: Dla ciebie (reż. Katarzyna Wiśniowska) oraz Czary mary Mary (reż. Anna Pawluczuk).
Zespół White Elephant skupia się głównie wokół brzmień akustycznych indie pop i pop z wpływami jazzu. Z zespołem współpracowali tacy artyści jak: perkusiści Sławomir Berny i Szymon Piotrowski, oraz basista Józef Michalik. Sławomir Berny to muzyk sesyjny, członek zespołu Grzegorza Turnaua, orkiestry Adama Sztaby i projektu Śrubki. W 2014 roku został laureatem Polskich Nagród Perkusyjnych "Eugeniusz" w kategorii PERKUSJONALISTA. Oliwia Nazimek jest nie tylko wokalistką zespołu, ale również autorką tekstów i współautorką muzyki. Gitarzystą i współtwórcą muzyki jest Paweł Waś. W repertuarze White Elephant znajdują się takie utwory jak: "Maszyna do szycia", "Birds", "Tommy", "Dziewczynka" czy "January".
Salon Poezji odbędzie się również tego samego dnia o godz. 17.00 w Bibliotece w Zamku w Kórniku.Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.  
Bilety w cenie 10 zł dostępne są w Kasie, na stronie www.teatr-muzyczny.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616, 502 751 213 oraz bilety@teatr-muzyczny.poznan.pl.
Inne wydarzenia
Bilety na: Manewry weselne
Spektakl
Manewry weselne
Łódź - 24 października 2020 kup bilet od 55 zł
Bilety na: MAMINSZYMEK
Spektakl
MAMINSZYMEK
Warszawa - 24 października 2020 kup bilet od 68 zł
Bilety na: PRZYJĘCIE DLA GŁUPCA
Spektakl
PRZYJĘCIE DLA GŁUPCA
Poznań - 24 października 2020 INFO
Bilety na: Obietnica poranka
Spektakl
Obietnica poranka
Łódź - 24 października 2020 kup bilet od 20 zł
Bilety na: DZIEWCZYNKA Z ZA/PRZYSZŁOŚĆ BOLI TYLKO RAZ
Spektakl
DZIEWCZYNKA Z ZA/PRZYSZŁOŚĆ BOLI TYLKO...
Poznań - 24 października 2020 INFO
Bilety na: NT Live: Wszystko o Ewie
Spektakl
NT Live: Wszystko o Ewie
Poznań - 24 października 2020 INFO
Bilety na: IMPRO Atak! Podglądacze
Spektakl
IMPRO Atak! Podglądacze
Łódź - 24 października 2020 kup bilet od 40 zł
Bilety na: Jak zostałam wiedźmą
Spektakl
Jak zostałam wiedźmą
Łódź - 25 października 2020 kup bilet od 28 zł
Bilety na: Manewry weselne
Spektakl
Manewry weselne
Łódź - 25 października 2020 kup bilet od 55 zł
Bilety na: SIMONA K. WOŁAJĄCA NA PUSZCZY
Spektakl
SIMONA K. WOŁAJĄCA NA PUSZCZY
Warszawa - 25 października 2020 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.