spektakle gościnne CANDOCO DANCE COMPANY (Wielka Brytania) „Face In”, reż. Yasmeen Godder oraz „Hot Mess”, reż. Theo Clinkard - wszystkie bilety

12.03.2020r., g. 19.00, Sala Wielka CK ZAMEK, bilety: 30 zł (normalne) i 20 zł (ulgowe) s p e k t a k l e    g o ś c i n n e CANDOCO DANCE COMPANY (Wielka Brytania) „Face In”, reż. Yasmeen Godder   oraz   „Hot Mess”, reż. Theo Clinkard Jeden wieczór, dwa spektakle! A na scenie tancerze jednej z najbardziej znanych inkluzywnych grup na świecie, ikony współczesnego brytyjskiego teatru tańca - Candoco Dance Company! Candoco to zespół pełnych pasji, oddanych swojej pracy artyst

Organizator

Centrum Kultury ZAMEK

Sala Wielka CK Zamek Święty Marcin 80/82 61-809 Poznań

Dane kontaktowe

Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań

2020-03-12T19:00:00+0100

Opis wydarzenia:

12.03.2020r., g. 19.00, Sala Wielka CK ZAMEK, bilety: 30 zł (normalne) i 20 zł (ulgowe)

s p e k t a k l e    g o ś c i n n e

CANDOCO DANCE COMPANY (Wielka Brytania)
„Face In”, reż. Yasmeen Godder   oraz   „Hot Mess”, reż. Theo Clinkard


Jeden wieczór, dwa spektakle! A na scenie tancerze jednej z najbardziej znanych inkluzywnych grup na świecie, ikony współczesnego brytyjskiego teatru tańca - Candoco Dance Company!
Candoco to zespół pełnych pasji, oddanych swojej pracy artystów – zarówno osób z niepełnosprawnością fizyczną, jak i tzw. ‘pełnosprawnych’ - oni nie tylko potrafią obłędnie tańczyć ale także pokazują, że taniec to coś więcej niż ładna forma!

Nasza motywacja ma swoje źródło we wspólnym przekonaniu, że artyści o różnych umiejętnościach i sprawnościach, o różnych perspektywach i doświadczeniu wzbogacają uprawianą przez nas formę sztuki. Poprzez odważne i nieszablonowe produkcje, a także rygorystyczny program kształcenia, oferujemy naszym widzom, uczestnikom i współpracującym artystom zróżnicowanych wachlarz doznań i doświadczeń związanych z tańcem, i to w najwyższej możliwej jakości" – opowiadają Charlotte Darbyshire i Ben Wright, Dyrektorzy Artystyczni.

Candoco łączy mainstream z eksperymentem, współpracuje ze światowej sławy artystami i choreografami, gości na najważniejszych scenach i festiwalach, jednak zawsze naczelną zasadą w ich pracy jest szacunek dla odmiennych punktów widzenia oraz prezentacja różnych sposobów bycia i tworzenia sztuki. To właśnie dlatego głos tej brytyjskiej formacji słychać tak wyraźnie w światowej dyskusji na temat tańca i niepełnosprawności. Poważna praca artystyczna, warsztatowa i edukacyjna nie przeszkadza Candoco udzielać się także na nieco bardziej rozrywkowej niwie – w 2018r. wzbudził sensacją jako pierwszy zespół tańca współczesnego, który pojawił się w programie Strictly Come Dancing telewizji BBC (na którym wzoruje się Taniec z Gwiazdami), występując dla ponad 10-milionowej widowni.

Zespół powstał w 1991r. Jego założycielami byli Celeste Dandeker-Arnold i Adam Benjamina.

W ramach realizowanego przez Centrum Kultury Zamek w Poznaniu programu „Teatr powszechny”, Candoco Dance Company zaprezentuje dwa swoje spektakle: „Face In” w reżyserii izraelskiej choreografki Yasmeen Godder oraz „Hot Mess” w reż. Theo Clinkarda. (Każdy ze spektakli trwa ok. 30 min., pomiędzy nimi zaprosimy widzów na krótką przerwę.)

Osoby zainteresowane tańcem współczesnym, pracą z ciałem czy terapią tańcem zapraszamy także na dwa dni warsztatów z aktorami Candoco Dance Company – 11 i 13.03.! Więcej szczegółów wkrótce!

Prezentacja spektakli Candoco Dance Company w CK ZAMEK oraz organizacja warsztatów z aktorami tej grupy możliwa jest dzięki współpracy z British Council.
fot.: Hugo Glendinning


_________________________

„Hot Mess”  Theo Clinkard
Zgodnie ze słownikową definicją, Hot Mess to osoba lub rzecz, której bycie i funkcjonowanie cechuje się widowiskowymi niepowodzeniami, zamętem i nieładem, zwłaszcza taka, która jest źródłem specyficznej fascynacji.

Spektakl „Hot Mess”, stworzony przez cieszącego się międzynarodowym uznaniem choreografa i projektanta Theo Clinkarda, to nieprzewidywalny i anarchistyczny spektakl rozgrywający się w rytmie eklektycznej, pulsującej donośnym tętnem muzyki Joe Newmana, wielokrotnie nagradzanego artysty z grupy alt-J (uwaga! Newman po raz pierwszy w swej karierze napisał muzykę do utworu scenicznego!).  Kierując się opracowaną przez Theo koncepcją odkrywania ‘świadomej niewiedzy’ jako kluczowym elementem twórczego działania, niesamowici tancerze z Candoco śmiało zdają się na spontaniczność i niepewność starając się odnaleźć drogę w otoczeniu, które nieustannie się zmienia. Będziemy zatem mieli sposobność ujrzeć wybuchowy, łączący w sobie instalację i taniec spektakl w wykonaniu zespołu który wciąż  poszerza nasze wyobrażenia o tym czym może być sztuka tańca.

Dzięki ostatnim spektaklom stworzonym dla Tanztheater Wuppertal Pina Bausch, Danza Contemporanea de Cuba oraz cieszącym się uznaniem realizacjom jego własnego zespołu, światowa renoma Clinkarda stale rośnie. Trudno bowiem nie doceniać  poruszających emocjonalnie i porywających wizualnie dzieł, które uwypuklają błyskotliwą komunikatywność i empatyczny geniusz ciała w ruchu.

Każdy dzień spędzony z tymi niezwykłymi tancerzami jest w moim odczuciu przywilejem. Żaden inny zespół, z którym współpracowałem nie ma takiej zdolności angażowania się i wnikania w określone pomysły, oraz umiejętności nadawania istoty fizycznemu dialogowi. Mam zatem nadzieję stworzyć spektakl, który będą z ogromną chęcią wykonywać jeszcze przez długie lata. A sądząc po podszytym ekscytacją mrowieniu na karku, spodziewam się, że dla fanów tego zespołu będzie to niezwykłe doświadczenie zanurzenia w tańcu cichej mocy i radosnym świętowaniu chaosu” – tak Theo Clinkard opowiadał o pracy z Candoco w trakcie powstawania „Hot Mess”.

koncepcja, reżyseria i scenografia: Theo Clinkard
występują: występują: Joel Brown, Laura Patay, Olivia Edginton, Nicolas Vendange, Megan Armishaw, Toke Broni Strandby, Mickaella Dantas
współpraca artystyczna: Leah Marojević
światła: Jackie Shemesh
kostiumy i rzeźby: Rike Zöllner
asystent kostiumografa: Nina Genre
produkcja muzyczna: Adam Connor and Charlie Andrew
współpraca dramaturgiczna: Martin Hargreaves
muzyka: Joe Newman
współprodukcja: The Leche Trust and PRS Foundation, Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance
wsparcie: ASOS, Fabian Jackson
produkcja: 2019r.
czas trwania: 30 minut
ostrzeżenia: w spektaklu pojawiają się migające światła oraz dosadny język
 
_________________________

„Face In”  Yasmeen Godder
„Face In” Yasmeen Godder to zmysłowa i niepokojąca oda do intymności i wyobraźni, zawarta w splocie uderzających obrazów oraz śmiałego, nieskrępowanego niczym tańca.

Candoco zaprasza widza, by w akompaniamencie  dźwięków urban indie zanurzył się w tym pierwotnie dzikim, fikcyjnym świecie – przedziwnie zniekształconym a jednak wręcz nieznośnie znajomym.  To świat, którym tancerze poruszają się i funkcjonują z łatwością, odsłaniając drzemiące w nich skrajności i flirtując z banałem i śmiesznością jednocześnie.

Yasmeen Godder jest izrealsko-amerykańską choreografką, której spektakle uwodzą, niepokoją, emanują wewnętrzną mocą i tchną bardzo osobistym duchem.  Jej realizacje były prezentowane na scenach i festiwalach na całym świecie, m.in. podczas Lincoln Center Festival, Tokyo International Festival, Sydney Opera House czy Montpellier Dance Festival.

koncepcja, choreografia i reżyseria: Yasmeen Godder
występują: Joel Brown, Laura Patay, Olivia Edginton, Nicolas Vendange, Megan Armishaw, Toke Broni Strandby, Mickaella Dantas
dramaturgia: Itzik Giuli
scenografia: Gareth Green
światła: Seth Rook Williams
kostiumy: Adam Kalderon
realizacja dźwięku: Nathan Johnson
muzyka: „The Night” Joe Colley and Jason Lescalleet, „Away from my Body” Brandt Brauer Frick (live), „Pretend” The Brandt Brauer Frick Ensemble feat. Emika (live at Concertgebouw Brugge)
współprodukcja: Festival Oriente Occidente and Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance
wsparcie: Studio Wayne McGregor – program FreeSpace
produkcja: 2017r.
czas trwania: 30 minut
Inne wydarzenia
Bilety na: OBWÓD GŁOWY
Spektakl
OBWÓD GŁOWY
Poznań - 25 lutego 2020 kup bilet od 35 zł
Bilety na: Don Juan
Balet
Don Juan
Poznań - 25 lutego 2020 INFO
Bilety na: Król
Spektakl
Król
Warszawa - 25 lutego 2020 kup bilet od 15 zł
Bilety na: Gargantua i Pantagruel
Spektakl
Gargantua i Pantagruel
Toruń - 25 lutego 2020 INFO
Bilety na: Ferragosto
Spektakl
Ferragosto
Łódź - 25 lutego 2020 kup bilet od 40 zł
Bilety na: LILY
Spektakl
LILY
Warszawa - 25 lutego 2020 kup bilet od 77 zł
Bilety na: JEREMI SIĘ OGARNIA. LOL  // spektakl
Spektakl
JEREMI SIĘ OGARNIA. LOL // spektakl
Poznań - 26 lutego 2020 INFO
Bilety na: TYLKO JEDEN DZIEŃ
Spektakl
TYLKO JEDEN DZIEŃ
Leszno - 26 lutego 2020 INFO
Bilety na: Szalone nożyczki
Spektakl
Szalone nożyczki
Łódź - 26 lutego 2020 INFO
Bilety na: OBWÓD GŁOWY
Spektakl
OBWÓD GŁOWY
Poznań - 26 lutego 2020 kup bilet od 35 zł
Bilety na: Gargantua i Pantagruel
Spektakl
Gargantua i Pantagruel
Toruń - 26 lutego 2020 INFO
Bilety na: Ferragosto
Spektakl
Ferragosto
Łódź - 26 lutego 2020 kup bilet od 40 zł
Bilety na: LILY
Spektakl
LILY
Warszawa - 26 lutego 2020 INFO
Bilety na: PRZESILENIE
Spektakl
PRZESILENIE
Poznań - 26 lutego 2020 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.