Arka Noego

Zespół dziecięcy prowadzony przez Roberta „Litzę” Friedricha. Początki działalności to rok 1999 i współpraca z dziecięcym programem „Ziarno” emitowanym w TVP1. W skład zespołu zaangażowanych było wielu uznanych muzyków wraz ze swoimi dziećmi: Marcin Pospieszalski, Mateusz Pospieszalski. Dariusz Malejonek, Joszko Broda, Maciej Starosta, Piotr Żyżelewicz, Mazzol.

Obecnie Arkę Noego wspiera muzycznie grupa Luxtorpeda.

Na przestrzeni 20 lat istnienia zespołu do rąk polskich słuchaczy trafiło ponad siedem milionów płyt. Zespół otrzymał wiele wyróżnień i nagród, m.in. pięć Fryderyków (2000), I miejsce w Top Trendy (2003). Pojawiły się też wersje Arki Noego w innych krajach: Noah’s Kidss w Niemczech, Arca de Noe - zespół działający w Peru, Kovczer Noia na Ukrainie, Next Generation w Szwecji. Setki koncertów w Polsce i poza granicami kraju oraz tysiące ludzi na koncertach, to efekt ogromnej popularności prostych piosenek o rodzinie, życiu i problemach dziecka, a przede wszystkim o ogromnej miłości i pomocy Boga w codziennym życiu.


Miejsca
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.