Artur Andrus

Ur.: 27 grudnia 1971 r., Lesko
 
Wieloletni dziennikarz radiowej trójki, prezenter radiowy i telewizyjny, aktor, poeta, autor słów piosenek, piosenkarz, kabareciarz i konferansjer. Ukończył Dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Niedługo później rozpoczął pracę jako dziennikarz w Programie Trzecim Polskiego Radia. Równocześnie Andrus uczestniczył w wielu przedsięwzięciach kabaretowych. Był konferansjerem podczas spotkań w Piwnicy pod Harendą, grał w serialach kabaretowych Rodzina Trendych i Spadkobiercy. Do jego najpopularniejszych płyt należą Myśliwiecka (podwójna platyna), Cyniczne córy Zurychu (platyna) oraz Sokratesa 18 (złota płyta) wydane z wytwórnią Mystic Production. Hity wykonywane przez Artura Andrusa nieraz osiągały pierwsze miejsca na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.
 


Wydarzenia artysty
Artur Andrus i jego goście Redakcja Artystyczna LIVE CONCERT
2020-10-12, godz. 19:00 (Poniedziałek) Warszawa Teatr Muzyczny Roma
INFO
Artur Andrus i jego goście Redakcja Artystyczna LIVE CONCERT
2020-11-15, godz. 17:00 (Niedziela) Kraków Ice Kraków Congress Centre
Artur Andrus – recital kabaretowy „Sokratesa 18” z gościnnym udziałem... Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze
2020-12-06, godz. 19:00 (Niedziela) Otrębusy Matecznik "Mazowsze"
Artur Andrus i jego goście Redakcja Artystyczna LIVE CONCERT
2021-02-20, godz. 18:00 (Sobota) Wrocław Narodowe Forum Muzyki


Miejsca
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.