Colin Bass

Colin Bass - koncert z okazji 20-lecia wydania albumu „An Outcast of the Islands”. Rozkład koncertów:

1. Piekary Śląskie:
19:00 – Walfad (support)
20:00 – Amarok (support)
21:00 – Colin Bass
 
2. Legionowo:
19:00 – Cereus (support)
20:00 – Amarok (support)
21:00 – Colin Bass

3. Poznań:
19:00 – Walfad (support)
20:00 – Amarok (support)
21:00 – Colin Bass
 
W 1978 roku Colin Bass dołączył do zespołu Camel. W ciągu trzech lat, zespół nagrał dwa albumy. W 1981 roku, Colin postanowił zrobić sobie przerwę od zespołu, aby wrócić w 1984 z nowo nagranym krążkiem – „Stationary Traveller”. Odbył z zespołem światową trasę koncertową udokumentowaną znakomitym albumem koncertowym „Pressure Point”. Rok później zespół zawiesił działalność.
 
Nie był to jednak bezpłodny okres dla Colina – basista szybko znalazł się w grupie 3 Mustaphas 3, której muzyka inspirowana była kulturą dalekiej Afryki. Występował on wtedy jako Sabah Habas Mustapha. Pod tym pseudonimem nagrał 14 płyt solowych, w tym nagrany w 1993 roku w Indonezji hit „Denpasar Moon”. W Azji popularny tak bardzo, że powstało jego 50 coverów, a płyty rozeszły się w nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy!
 
Od 1991 roku jego los znowu przeplótł się z Camelem. Po kolejnych sukcesach zespołu i muzyki Sabah Habas Mustapha przyszedł czas na solowy rock progresywny. „An Outcast of the Islands” został nagrany częściowo w Californii, a częściowo w Polsce z udziałem pozostałych członków zespołu CamelAndy Latimera i Dave Stewarta oraz polskich muzyków: legendy polskiego jazzu Wojciecha Karolaka, oraz muzyków grupy Quidam: Jacka Zasady, Zbyszka Florka i Macieja Mellera (obecnie grającego z Riverside). Colin od tamtego czasu, niejednokorotnie współpracował z poslkimi artystami. W 2005 roku nagrał razem z Józefem Skrzekiem z SBB płytę „Planetarium”.


Miejsca
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.