Grubson

Ur.: 28 stycznia 1986 r., Rybnik
Aktywność: od 1997 r.
Gatunki: hip-hop, ragga, dancehall
Wytwórnia: MaxFloRec
Współpraca: Pokahontaz, EastWest Rockers, Junior Stress, Jamal, Abradab, Natural Dread Killaz, DJ Feel-X, Rahim, Skorup, Dreadsquad, O.S.T.R., Bob One, PMM, DonGURALesko
 
 
Raper producent muzyczny. Grubson, a właściwie Tomasz Iwanca, urodził się 1986 w Rybniku. Muzyką zainteresował się za sprawą starszego brata, który organizował imprezy hip-hopowe. W 1997 roku raper rozpoczął działalność w składzie Po-3n, następnie przemianowanym na Przez cały czas. Pierwszy, wydany nielegalnie album „N.O.C” utrzymany był w stylu hip-hop i dacehall. Następnie Grubson nagrał utwór, który promował płytę ukazującą polski hip-hop - Kodex 3: Wyrok. W 2009 roku przyszedł czas na debiut na polskim rynku wydawniczym. Album O.R.S został dobrze przyjęty przez słuchaczy, osiągnął 37 miejsce w rankingu sprzedaży OLiS i status Platynowej płyty. Do najpopularniejszych kawałków rapera należą „Na szczycie”, „Naprawimy to”, „Nowa fala”, „Złap za…” oraz nagrany wspólnie z Marceliną utwór „Jedna z planet”.
 


Miejsca
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.