Julia Pietrucha

Ur.: 17 marca 1989 r., Warszawa
Aktywność: od 1989 r.
Gatunki: pop, indie pop, folk
Wytwórnia: Parsley records
 
Julia Pietrucha swoją karierę rozpoczęła jako aktorka. Już w wieku 11 lat zadebiutowała na scenie warszawskiego Teatru Syrena – zagrała Gerdę w sztuce „Królowa Śniegu”.
W 2002 roku została Miss Polski Nastolatek. W 2003 zadebiutowała w serialu TVN Na Wspólnej. W tym samym roku za wiersz „Blokowisko” została wyróżniona na Światowym Dniu Poezji. W 2006 zagrała jedną z głównych bohaterek serialu Kochaj mnie, kochaj!. Rok później, za rolę Zosi Paluch w filmie Michała Kwiecińskiego Jutro idziemy do kina otrzymała Specjalną Nagrodę Aktorską 32. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Od marca 2012 współpracuje z Teatrem 6. piętro. W 2014 roku zagrała w amerykańsko-węgierskim horrorze „The Curse of Styria Klątwa Styrii”.
15 kwietnia 2016, podczas podróży po azji wydała samodzielnie debiutancki album studyjny, zatytułowany Parsley, na którym znalazły się utwory jej autorstwa, grane przez nią na ukulele. Płyta zawiera 15 anglojęzycznych piosenek i jest w całości opublikowana w serwisie YouTube. W marcu 2018 roku artystka wydała swoją drugą płytę zatytułowaną Postcards From The Seaside. Do jej najpopularniejszych utworów należą „On my own”, wykonane wspólnie z Dawidem Podsiadło „We care so much” oraz „Living on the Island”.
 


Miejsca
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.