Kuba Badach

Kuba Badach - wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny; lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters.

Jako niespełna dwunastolatek dołączył do międzynarodowego zespołu musicalu "Peace Child". Kilka miesięcy później dzięki staraniom p. Ewy Sokołowskiej towarzyszył występom muzyków Big Bandu Wiesława Pieregorólki, śpiewając m.in z Mieczysławem Szcześniakiem, Ryszardem Rynkowskim i Andrzejem Zauchą. W 1988 r., mając zaledwie 12 lat, nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana.  W 1996 rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej, której jest absolwentem.

Kuba Badach jest zdobywcą Fryderyka w 2011 i 2012 w kategorii Wokalista Roku.

Do dziś koncertuje z autorskim projektem „Tribute to Andrzej Zaucha”, a oprócz tras koncertowych z autorskim materiałem, często występuje na scenach licznych projektów, do których jest chętnie zapraszany.


Wydarzenia artysty
Kuba Badach Oldschool Good Taste Production
2020-10-22, godz. 19:00 (Czwartek) Poznań Klub Tama


Miejsca
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.