Pectus

Aktywność: Od 2005 r.
Pochodzenie: Rzeszów
Gatunek: pop-rock, rock
Wytwórnia: QL Music, Sony Music Polska
Skład: Maciej Szczepanik, Marek Szczepanik, Mateusz Szczepanik,Tomasz Szczepanik
Byli członkowie: Adrian Adamski, Aleksander Fudali, Rafał Inglot, Roman Kielar, Damian Kurasz, Jacek Augustyn Pacześniak, Witold Paśko, Grzegorz „Buniek” Samek, Bartek „Skiming” Skiba
Współpraca: Wojtek Horny, Zbyszek Jakubek, Jasiek Kidawa
 
 
Zespół Pectus powstał w 2005 roku w Rzeszowie. Muzycy już rok później zdobyli Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” Rzeszów. Następnie wystąpili jako finaliści na 44 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej „Debiuty” w Opolu w 2007 roku. Do szerokiej publiczności artyści dotarli z singlem „To, co chciałbym Ci dać”. Debiutancki album Pectusa ukazał się e 2009 roku we współpracy z Jaskiem Kidawą – znanym ze wcześniejszych projektów powstałych wspólnie z Małgorzatą Ostrowską, Wilkami i zespołem Feel. W 2012 ukazał się album „Dla ciebie”, który została nagrany w braterskim składzie, do którego należeli lider zespołu Tomasz Szczepanik, Marek Szczepanik, Mateusz Szczepanik, Maciej Szczepanik. Hity takie jak „dla Ciebie” czy „Barcelona” na stałe zagościły w rozgłośniach radiowych i zapewniły szeroką rozpoznawalność grupie. Kolejne albumy ukazały się kolejno w 2015, 2016, 2018 i 2020 roku. Zespół inspiruje się w swoich kompozycjach wieloma kulturami i krajami. Gatunkowo muzycy poruszają również przestrzenie szerokorozumianego bluesa i country. 
 


Miejsca
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.