Pelós Baug

Muzycy, których łączy wspólna pasja do tradycyjnej muzyki tanecznej, różnorodnych stylów muzycznych i rytmicznych niuansów. Prezentują repertuar regionu Oksytanii podczas mocnych, energetycznych występów. Na festiwalu zaprezentują także panoramę mazurki w tradycji francuskiej, jej historię i różnorodną estetykę regionalną.
Sam Bouchet – śpiew*
Nicolas Roche – skrzypce*
Jean-Marc Delaunay – skrzypce
Dani Detammaecker – harmonijka ustna i tuntun
 
*na zdjęciu:
 
Nicolas Roche studiował etnomuzykologię. Specjalizuje się w repertuarze tanecznym południowej Francji. Gra na skrzypcach, banjo i mandolinach, z zespołami Tornamai, Manja-Pelos. Jest twórcą festiwalu skrzypcowego „la Fête des Violons Populaires”. Założycielem i członek zespołów: Pelós Baug, La Brèche, Trio Banjo, duetu Arverne i la Cola’ophane oraz Trancexpress.
 
Samuel Bouchet – śpiewak, specjalizujący się w tradycyjnym repertuarze prowansalskim regionu Cévennes. Jego potężny głos i mocny wyraz urzekają tancerzy i słuchaczy podczas jego występów z Pelós Baug Quartet lub w czasie jego solowego koncertu „Cantanha Pagans”.
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.