Six Pianos

Six pianos to grupa muzyczbna występująca w składzie: Gregr Schwellenbach, Daniel Brandt, Paul Frick, Erp Sarp, Kai Schumacher i John Kameel Farah. Muzycy wcześniej wielokrotnie występowali w Polsce, w zespołach i solo m.in. na Tauron Nowa Muzyka Katowice oraz w Jazz Club Hipnoza, a także podczas koncertu na antenie Trójki. Całą szóstkę artystów łączy upodobanie do minimalizmu. Dlatego naturalną była dla nich inspiracja kompozycją Six Pianos Steve’a Reicha, od której wzięła się nazwa zespołu. Początkiem zespołu był wspólny koncert. Muzycy razem wykonali utwór Six Pianos. Koncert odbył się szerokim echem i zapewnił popularność grupie.  
Od tamtego czasu grupa stworzona przez Gregora Schwellenbacha prezentuje na świecie to klasyczne już dzieło w wyjątkowej, odświeżonej interpretacji. Zgodnie z jego tytułem, utwór Six Pianos to minimalistyczna kompozycja przeznaczona dla sześciu pianistów. Utwór miał premierę w 1973 roku. Pierwotny tytuł brzmiał „Sklep z fortepianami” i właśnie w takim miejscu miał zostać wykonany po raz pierwszy. Ostatecznie Steve Reich zdecydował się na salę koncertową i sześć instrumentów umieszczonych obok siebie, co pozwoliło na zsynchronizowanie precyzyjnych partii.
 


Wydarzenia artysty
Six Pianos Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach
2022-04-04, godz. 20:00 (Poniedziałek) Katowice Sala koncertowa NOSPR


Miejsca
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.