VNM

VNM pochodzi z Elbląga i jest uważany przez wielu za jednego z najlepszych raperów w kraju. Albumy,  które  nagrywał, nie ukazywały  się   w oficjalnym sklepowym obiegu. Pierwsze płyty nie wydostały się poza  grono jego przyjaciół i wspólników w zajawce. VNM zdobył pewien rozgłos dopiero w 2005 roku, kiedy ze swoim składem 834 wygrał konkurs na najlepsze demo organizowany przez szczecińską audycję  radiową  Wudoo. Od tego czasu nagrał jeszcze dwie płyty z 834 oraz solowy materiał „Na Szlaku Po Czek”, który był szeroko komentowany zarówno przez słuchaczy jak i twórców polskiej sceny rap. Album ten ugruntował mocną pozycję rapera w podziemiu.

Słuchacze    twierdzą,    że    VNM    zdefiniował    tą    płytą    znaczenie    słów „punchline” i „metafora” w polskim rapie. Jako pierwszy i jak na razie  jedyny raper w historii naszego kraju, nie mając na  koncie  oficjalnie  wydanej płyty, znalazł się na okładce hiphopowego pisma (Magazyn  Hip  Hop #52, grudzień 2007). Jego talent dostrzegł wtedy Sokół (Zip Skład, WWO, TPWC) i zaproponował nagranie wspólnego kawałka „Nie muszę”, który słuchacze mogli usłyszeć na początku  2008  roku.  Rok  później  ukazała się najnowsza produkcja rapera – „Niuskul Mixtape 2009”. W tym samym roku VNM wziął udział w nagraniach składanki „Prosto Mixtape 600V” – kultowej pozycji w katalogu Prosto Label. Wraz z Sokołem  i DJ-  em 600V jest gospodarzem tego projektu. Po premierze Mixtape’u w  kwietniu 2010 zagrał w tym składzie kilka świetnie przyjętych koncertów.

2010 rok to zwrot w karierze VNM-a. W lipcu podpisał swój pierwszy w życiu kontrakt z wytwórnią płytową Prosto Label. Jego dziesiąty już, a zarazem pierwszy oficjalnie wydany album, ukazał się 17.01.2011  r.  Od  tego momentu z każdym kolejnym rokiem VNM ugruntowywał swoją  pozycję w ścisłej czołówce mainstreamu – zarówno debiut jak i 3 kolejne płyty rapera w oficjalnym obiegu  (debiutujące na OLISie kolejno na 5, 7,  3   i 2 miejscu) sprawiły, że do dziś zagrał z nimi około 250  koncertów  nie  tylko Polsce, ale również w Anglii, Szkocji, Holandii, Bułgarii, Czechach, we Włoszech, a nawet w Islandii. Współpracował z większością raperów na polskiej scenie oraz z całą czołówką polskich producentów.

Pod koniec 2015 roku wraz z dwoma  przyjaciółmi z  Elbląga założył label  De Nekst Best oraz był producentem wykonawczym  De  Nekst  Best  Mixtape – pierwszego, świetnie przyjętego wydawnictwa labelu, który połączył 3 pokolenia polskiego rapu w najlepszym wydaniu.

Styl VNM-a to przeróżne, w miarę przystępne treści zamknięte w skomplikowanych schematach rymów rozsianych po wersach nieustannie zmieniającym się flow, którego kontrolę opanował  do  perfekcji.  Inspiruje się głównie dokonaniami artystów zza oceanu, m.in.:
J.Cole, Kendrick Lamar, Emilio Rojas, Papoose, Big Sean .
 
DYSKOGRAFIA:

K2F - Pewnego dnia będę żył wiecznie (2000) K2F - Taki jak ty (2001)
K2F - Nie zatrzymasz nas (2002) 834 - To co  nas  różni  (2003) 834 - Chcę to mieć (2005)
834 - Where have u been (2005) 834 - Kolumny  płoną  (2006) VNM - Na szlaku po czek (2007) VNM - Niuskul (2009)
VNM - De Nekst Best (2011)
VNM - Etenszyn: Drimz Kamyn Tru (2012) 834 - Elbląg Bejbi (2012)
VNM -  ProPejn  (2013) VNM - KLAUD N9JN (2015)
De Nekst Best Mixtape (2016)


Wydarzenia artysty
Pawbeats Orchestra Agencja Muzyczna Union


Miejsca
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.