PENDERECKI PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA - warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (5-9 lat)

PENDERECKI PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym  (5-9 lat)  Warsztaty PENDERECKI PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA oparte są na baśniowej opowieści osnutej na biografii Krzysztofa Pendereckiego. Poprzez aktywne czytanie, dzieci uczestniczące w warsztatach poznają historię życia kompozytora opowiedzianą językiem baśniowym. Niezwykle ważnym elementem warsztatów jest towarzysząca działaniom muzyka Krzysztofa Pendereckiego, co jest dodatkową
Organizator

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

ECMKP - Ekspozycja Multimedialna Lusławice 250 32-840 Lusławice

Dane kontaktowe

Zadumana 11A
02-206 Warszawa

Czwartek 15 października 2020 09:00
2020-10-15T09:00:00+0200
PENDERECKI PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA - warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym  (5-9 lat)
PENDERECKI PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA - warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (5-9 lat) Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
2020-10-15 , godz. 09:00 (Czwartek) Lusławice ECMKP - Ekspozycja Multimedialna
INFO

Opis wydarzenia:

PENDERECKI PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA 
warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym  (5-9 lat) 
 
Warsztaty PENDERECKI PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA oparte są na baśniowej opowieści osnutej na biografii Krzysztofa Pendereckiego. Poprzez aktywne czytanie, dzieci uczestniczące w warsztatach poznają historię życia kompozytora opowiedzianą językiem baśniowym. Niezwykle ważnym elementem warsztatów jest towarzysząca działaniom muzyka Krzysztofa Pendereckiego, co jest dodatkową atrakcją i stwarza aurę niezwykłości. 
 
Bajkowa formuła z pewnością zaciekawi najmłodszych, zainspiruje nauczycieli i pozwoli na niekonwencjonalne obcowanie z muzyką współczesną. Dzieci najszybciej poznają świat przez naukę i zabawę. Wprowadzając dziecko w świat muzyki poważnej trzeba pamiętać, że jest to również świat abstrakcji. Nawet najpiękniejsze przykłady muzyczne dobrane do wieku i poziomu najmłodszych, jak samo słuchanie muzyki, nie zainteresuje je tak, jak muzyka skorelowana z innymi artystycznymi działaniami. Personifikacja pojęć muzycznych pomaga w ich zapamiętaniu, znaczeniu i zrozumieniu roli, jaką odgrywają. Dotyczy to również muzyki. Jej słuchanie pozwala rozwinąć u młodych odbiorców emocje i poczucie estetyki. Poprzez jej odbiór stają się uczestnikami kultury. Ważnym aspektem proponowanych zajęć jest dodatkowo zaszczepianie w najmłodszych odbiorach zasad poprawnego zachowania w przestrzeniach sal koncertowych, wystaw, galerii, muzeów.
 
PENDERECKI PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA to warsztaty edukacyjne tworzące przestrzeń bezpośredniego obcowania z twórczością jednego z najwybitniejszych kompozytorów na świecie. To pretekst do wspólnej zabawy, a zarazem odkrywania magicznego świata dźwięków. Z pewnością będzie to jedna z najciekawszych i najbardziej interesujących lekcji w całej edukacji muzycznej.
 
 
Harmonogram warsztatów: 
9.00-9.20 zajęcia na Ekspozycji połączone z aktywnym czytaniem bajki o Kompozytorze
9.20-9.45 warsztaty kreatywne (nauka piosenki przy akompaniamencie fortepianu i zajęcia ruchowe)
9.45-10.00 zwiedzanie sali koncertowej
10:00-10:30 spacer po parku Krzysztofa Pendereckiego
 
Czas i miejsce realizacji:

Projekt realizowany w ramach zwiedzania Ekspozycji multimedialnej „KRZYSZTOF PENDERECKI – DZIEDZICTWO POLSKIEJ MUZYKI XX I XXI WIEKU”.
Warsztaty odbywają się w czwartki od 9.00 do 10.30 
Grupy od 15 do 50 uczestnikówBilety:

Wstęp: 15 zł/os. (jeden opiekun na 10 uczestników wstęp bezpłatny)

 
Realizacja warsztatów:
Renata Żabicka - instruktor warsztatów 
Jadwiga Kania - kurator ekspozycji
Inne wydarzenia
Bilety na: Lodowisko Spodek
Sport
Lodowisko Spodek
Katowice - 26 października 2020 kup bilet od 6 zł
Bilety na: Zwiedzanie Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu
Muzea
Zwiedzanie Muzeum Broni Pancernej w Po...
Poznań - 27 października 2020 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.