menu zaloguj
KIEDY?
GDZIE?
CO?

Biuro Obsługi Klienta Wyślij bilet ponownie Zmiany w wydarzeniach
ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ

„La Petite Messe Solennelle” / G. Rossini

Gioacchino Rossini "La Petite Messe Solennelle"
Zamek Królewski w Warszawie
Występują:
Sylwia Krzysiek – sopran
Joanna Lalek – alt
Stanisław Napierała – tenor
Piotr Nowacki – bas
Krzysztof Marosek – fisharmonia
Ramiro Sanjines – fortepian

Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej
Kierownik: Krzysztof Kusiel-Moroz

Dyrygent
Krzysztof Kusiel-Moroz

Więcej tu głębi niż w połowie wyznań wiary

O dziele Gioacchino Rossiniego można powiedzieć, że posiada tytuł kompletnie nie przystający do rzeczywistości. Można też stwierdzić, że niewiele jest kompozycji, których losy byłyby równie intrygujące jak właśnie Małej Mszy Uroczystej (La Petite Messe Solennelle).
Pierwotnie powstała jako dosyć kameralne dzieło, i pewnie stąd tytuł Petite, bowiem miała być nie pełną formą, a jedynie obsadą artystów niezbędnych do jej wykonania. Powód był iście prozaiczny – miejsce jej prawykonania. Kaplica w prywatnej rezydencji hrabiego Alexisa Pillet-Willa przy paryskiej rue Moncey nie była zbyt przestronna, stąd Rossini postanowił rozpisać partyturę raptem na czterech solistów, chór mieszany, dwa fortepiany i harmonium. Zamawiający dedykował dzieło swojej żonie – Louisie. Cieszył się poważaniem samego kompozytora, bowiem ten zasiadł do pracy, pomimo, iż nie tworzył już od ponad trzech dekad.
Mszę Rossini skomponował w letnim domku w Passy (1863 r.), nieopodal Paryża (dzisiaj jedna z dzielnic stolicy Francji), a pierwszy raz wykonano ją rok później, 14 marca. W czasie prapremiery obecni byli znamienici goście, m.in. elita muzycznego świata, w tym Daniel-François-Esprit Auber, Giacomo Meyerbeer i Ambroise Thomas. Szersza publiczność poznała dzieło 24 kwietnia 1865 roku, choć Nancy Fleming w 1990 roku podała w „Dzienniku chóralnym” Amerykańskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Chórów, iż otwarte dla publiczności wykonanie miało miejsce dzień po prapremierze.

Sam Rossini nie krył pewnej niepewności co do wartości tego co stworzył i w dedykacji, napisanej z wielkim dystansem do muzyki i samego siebie, oznajmił:
Dobry Boże. Ta Mała Msza jest ukończona. Ale czy jest to muzyka sakralna, czy też jest to świętokradztwo? Urodziłem się by tworzyć operę buffa, ale w tej muzyce jest moja wiedza i serce, to wszystko w niej zawarłem. Więc niechaj wszyscy będą błogosławieni i niech dany mi będzie Raj.
Warto poznać też jego własny opis dzieła z pierwszej strony Mszy:
Mała Msza Uroczysta składa się z czterech części, z akompaniamentem dwóch fortepianów i fisharmonii, jednak najciekawiej wypada tu zdanie wielce intrygujące:
Na dwunastu śpiewaków trzech płci, co szybko tłumaczy, że chodzi o tuzin, który mężczyzn, kobiet i kastratów wystarczy do jego wykonania, a mianowicie osiem na chóry, cztery na solówki, w sumie dwanaście cherubinów.

Rossini nie krył, że liczebność śpiewaków to nutowe odbicie dwunastu apostołów, odwzorowane z fresku mistrza Leonarda da Vinci Ostatniej wieczerzy, jednak – jak sam zapewnił Boga – nie uświadczy się w tym gronie Judasza, a śpiew będzie con amore na chwałę boską. Wszystko skwitował dowcipnie, uznając swoje dzieło za: …ostatni grzech śmiertelny, owoc starości.

Co ciekawsze, sam Rossini dokonał późniejszej orkiestracji Mszy, jak sam mówił, tylko po to aby nie zrobili tego inni, źle i w sposób nieprzystający do charakteru i brzmienia, które chciał osiągnąć. Zastrzegł też, że można je wykonać dopiero po jego śmierci. A powód był prozaiczny. Papież, pomimo próśb Rossiniego, nie wyraził zgody na to, aby do wykonania zgodnie z przeznaczeniem – w świątyniach – można było zaangażować głosy kobiece. Ot, kompozytor nie cenił katedralnych chórów chłopięcych. Niestety, Papież nie przychylił się do prośby twórcy. Ostatnią wolę kompozytora uszanowano. Świat musiał poczekać do 24 lutego 1869 roku, kiedy to pierwszy raz publicznie wykonano wersję zorkiestrowaną, a stało się to z okazji 77. urodzin Mistrza, czyli niespełna 4 miesiące po śmierci twórcy 39 oper.
Prawykonanie dzieła spotkało się z bardzo różnym przyjęciem. Niezwykle wpływowy w owym czasie Filippo Filippi z „La Perseveranza” piał z zachwytu, uznając Mszę za to dzieło w dorobku Rossiniego, w którym on sam prześcignął samego siebie, zaś zawarta w nim fuga miała dorównywać kunsztem fugom Jana Sebastiana Bacha.

Natomiast na łamach ukazującego się w owym czasie tygodnika „L’Illustration” czytamy:
Od pierwszych taktów można było wyczuć potężnego ducha, który ożył po trzydziestu latach, kiedy zdecydował się zatrzymać swoją chwalebną karierę w jej kulminacyjnym punkcie. Kompozytor Wilhelma Tella stoi dumnie przed wami w swojej eminencji, a wy ze zdumieniem zdajecie sobie sprawę, że ani czas, ani bezczynność nie spowodowały utraty inteligencji, którą jest tak cudownie obdarzony. Ta sama łatwość inwencji, ta sama obfitość melodyczna, ta sama szlachetność stylu i ta sama elegancja, te same nowatorskie zwroty akcji, to samo bogactwo harmonii, ta sama śmiałość i szczęśliwy wybór modulacji, ten sam wigor koncepcji i ekspresji, ta sama łatwość pisania i usposobienia głosów, ta sama mistrzowska i autorytatywna umiejętność w ogólnym schemacie dzieła, jak również w strukturze każdego ruchu.

Innego zdania był sam Giuseppe Verdi, który w liście do hrabiego Opprandino Arrivabene (dziennikarz i zwolennik zjednoczenia Włoch, prywatnie przyjaciel twórcy Aidy) pisał 3 kwietnia 1864 roku: Rossini ostatnio poczynił postępy i studiował! Studiował, ale co? Ze swojej strony radziłbym mu, aby oduczył się muzyki i napisał ponownie Fryzjera. Aluzja ta zapewne odnosi się do opery Cyrulik sewilski, ikonicznej wizytówki Rossiniego.
Ciekawostką jest to, iż co prawda Rossini brał udział w prawykonaniu wersji kameralnej, to jednak jego rola – do oczywistej nadzoru nad postępem i efektem prac – ograniczyła się do… przekładania nut pianiście Georgesiovi Mathaiasowi. Krytycy, zwolennicy wersji kameralnej, nomen omen właśnie w błyskotliwej i bardzo solidnej partii fortepianu upatrują potęgi tej inkarnacji dzieła. Rossini miał też korygować tempa kiwaniem głowy. Natomiast rola dyrygenta przypadła siedzącemu za fisharmonią Alexandrowi Jeanowi Albertovi Lavignacemu, dzisiaj bardziej znanemu jako krytyk, teoretyk i muzykolog oraz… mierny kompozytor.

Choć trzeba przyznać, że wersja orkiestrowa jest dzisiaj popularniejsza, to jednak należy pamiętać, że adresatka dedykacji osobiście wskazała na kameralną obsadę, która miała unikać sentymentalnego bogactwa większości współczesnych jej dzieł liturgicznych, przywołując wręcz jako przykład negatywny muzykę sakralną Charlesa Gounoda. Wart wiedzieć, że sama hrabina Louisie była w swoich czasach znana ze znakomitego smaku, wyrafinowania i wysokich wymagań estetycznych.
Msza jest skonstruowana zgodnie z pięcioczęściowym porządkiem liturgicznym tekstu, z trójdzielnym Kyrie, Glorią (sześcioczęściowa), Credo (podzielone na cztery części), Sanctus (w tym Hosanna i Benedictus) oraz finałowe Agnus Dei. Rossini dodał w stosunku do pierwowzoru, dwie kompozycje instrumentalne (nie było ich w wersji kameralnej) – preludium religioso i fugę w Offertorium, dopełnił ją też sopranową arią O salutaris hostia opartą na hymnie Tomasza z Akwinu. Warto odwołać się do Nancy Fleming, która w „La Frace musicale” w recenzjach współczesnych opraw mszalnych wspomina o instrumentalnym fragmencie Offertorium i (lub) motecie O salutaris hostia. Ostatecznie Kyrie i Gloria tworzą część I dzieła, a pozostałe części są połączone w część II. Natomiast samo O salutaris hostia tak przypadło do gustu następcom Rossiniego, że włącza się je również do wersji kameralnej.

Ostatecznie Gioacchino Rossini dał nam radość obcowania z dziełem nadzwyczajnym, głębokim ale i pełnym tak typowej dla wcześniejszych oper Mistrza, lekkości. I bezwzględnie, pomimo krygowania się słynnego Włocha na tytułowej karcie (po jego skomponowaniu), z dziełem wielkim. Czy może się mylić sam Robert King, dyrygent i szef słynnego The King’s Consort mówiąc, iż mamy do czynienia z dziełem uroczystym i bez wątpienia, głęboko religijnym, ukazującym: /…/niezwykłe możliwości kompozytorskie tego zdumiewającego człowieka teatru: pełne dramatyzmu, patosu, koloru i intensywności.
Krytycy słyszą również w nim obok pewnej „operowości”, echa Josepha Haydna i Giovanniego Pierluigi da Palestriny przy jednoczesnym zwiastowaniu estetyki zaprzeczenia patosowi w muzyce sakralnej, powściągliwości znanej z przyszłych fraz Gabriela Fauré i Francoisa Poulenca. W osobliwym „testamencie Rossiniego” (za Christoph Rizoud forumopera.com) – jak pisał onegdaj w „In Memoriam” baron Charles Tennyson: Więcej tu głębi niż w połowie wyznań wiary.

W 2019 roku doszło do wykonania Mszy w niezwykle osobliwych okolicznościach. W czasie koncertu w Odyssud Blagnac koło Tuluzy, wykorzystano dwa fortepiany Playela i Erarda, na których koncertowali Fryderyk Chopin i Franciszek Liszt (odnaleziono je odpowiednio w szopie i na pchlim targu), a które odrestaurował Gérarda Fauvin. Partie pozytywu zrealizowano na fisharmonii z manufaktury Alexandre-François Debaina, zbudowanej w 1862 roku, na której prawdopodobnie dwa lata później zagrano w czasie prawykonania Mszy. Debain to uczeń samego Érarda i do niego należy patent fisharmonii w wersji używanej do dzisiaj.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.


Warszawa

05.03.2023 , g. 19:00 (niedziela)

Zamek Królewski w Warszawie

 
info

Bilety na termin:
05.03.2023 , g. 19:00 (niedziela)

  • 05.03.2023 , g. 19:00
  • Warszawa
  • Zamek Królewski w Warszawie
  • Zamek Królewski w Warszawie
Gioacchino Rossini "La Petite Messe Solennelle" Zamek Królewski w Warszawie Występują: Sylwia Krzysiek – sopran Joanna Lalek – alt Stanisław Napierała – tenor Piotr Nowacki – bas Krzysztof Marosek – fisharmonia Ramiro Sanjines – fortepian Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej Kierownik: Krzysztof Kusiel-Moroz Dyrygent Krzysztof Kusiel-Moroz Więcej tu głębi niż w połowie wyznań wiary O dziele Gioacchino Rossiniego można powiedzieć, że posiada tytuł kompletnie nie przystający do rzeczywistości. Można też stwierdzić, że niewiele jest kompozycji, których losy byłyby równie intrygujące jak właśnie Małej Mszy Uroczystej (La Petite Messe Solennelle). Pierwotnie powstała jako dosyć kameralne...
info
info

Inne wydarzenia organizatora

"Don Giovanni" - W. A. Mozart

Warszawa
OPERA

"Don Giovanni" - W. A. Mozart

31.03.2023, Warszawa
od 120,00 pln
info

"Don Giovanni" - W. A. Mozart

Warszawa
OPERA

"Don Giovanni" - W. A. Mozart

01.04.2023, Warszawa
od 100,00 pln
info

"Don Giovanni" - W. A. Mozart

Warszawa
OPERA

"Don Giovanni" - W. A. Mozart

02.04.2023, Warszawa
od 120,00 pln
info

„Czarodziejski Flet” / W. A. Mozart

Warszawa
OPERA

„Czarodziejski Flet” / W. A. Mozart

23.04.2023, Warszawa
od 120,00 pln
info

Popularne w serwisie

Koncert kameralistów Filharmonii Narodowej i NOSPR

Program Claude Debussy 2 tańce na harfę i kwartet smyczkowy Aleksander Tansman Sonata na 2 skrzypiec Osvaldo Golijov „The Dreams and Prayers of Isaac the Blind” („Sny i modlitwy Izaaka Ślepego”) Claude Debussy „Syrinx” na flet solo André Jolivet „Chant de Linos” na flet, trio smyczkowe i harfę Maurice Ravel Introdukcja i Allegro na harfę, flet, klarnet i kwartet smyczkowy Wykonawcy Kameraliści Filharmonii...
Program Claude Debussy 2 tańce na harfę i kwartet smyczkowy Aleksander Tansman Sonata na 2 skrzypiec Osvaldo Golijov „The Dreams and Prayers of Isaac the...
30.03.2023, Katowice
KONCERT

Koncert kameralistów Filharmonii Narodowej i NOSPR

30.03.2023 Katowice od 28,00 pln
kup bilet

BACH – KILAR / Mistrzowie Muzycznych Krajobrazów / Krzysztof Jakowicz oraz Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej

W pierwszej części koncertu usłyszymy najbardziej znane i lubiane skrzypcowe kompozycję Jana Sebastiana Bacha: Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041 oraz Koncert na dwoje skrzypiec d-moll BWV 1043 w mistrzowskim wykonaniu Krzysztofa Jakowicza i Jana Lewtaka! Towarzyszyć im będzie Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej. W drugiej części koncertu zapraszamy słuchaczy do świata przepięknej muzyki filmowej...
W pierwszej części koncertu usłyszymy najbardziej znane i lubiane skrzypcowe kompozycję Jana Sebastiana Bacha: Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041 oraz...
23.04.2023, Toruń
KONCERT

BACH – KILAR / Mistrzowie Muzycznych Krajobrazów / Krzysztof Jakowicz oraz Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej

23.04.2023 Toruń od 99,00 pln
kup bilet

GWT 2023 - "KORA. FALOWANIE I SPADANIE"

GRUDZIĄDZKA WIOSNA TEATRALNA 2023- "KORA. FALOWANIE I SPADANIE" Reżyseria: Alina Moś-Kerger Premiera: 2021-05-29 Autor: Tomasz Ogonowski Konsultacje dramaturgiczne: Alina Moś-Kerger Obsada: Bernadetta Burszta, Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Katarzyna Ulicka-Pyda, Adrianna Jendroszek, Dominika Mrozowska-Grobelna, Beata Niedziela, Wojciech Kowalski, Artur Czerwiński Inspicjent: Izabela Rogowska Scenografia:...
GRUDZIĄDZKA WIOSNA TEATRALNA 2023- "KORA. FALOWANIE I SPADANIE" Reżyseria: Alina Moś-Kerger Premiera: 2021-05-29 Autor: Tomasz Ogonowski Konsultacje dramaturgiczne:...
23.04.2023, Grudziądz
SPEKTAKL

GWT 2023 - "KORA. FALOWANIE I SPADANIE"

23.04.2023 Grudziądz od 53,00 pln
kup bilet

KALINA®

SPEKTAKL W DNIU 19.11.2019 ROKU BĘDZIE REJESTROWANY PRZEZ TELEWIZJĘ POLSKĄ. WIDZOWIE, KTÓRZY ZAKUPIĄ BILET NA WYDARZENIE W TYM DNIU, ZOSTANĄ POPROSZENI O PODPISANIE ZGODY NA WYKORZYSTANIE SWOJEGO WIZERUNKU. Bąbelki, brązowy kolor, biała czcionka na czerwonym tle – to Coca-Cola. Przymknięte powieki, pełne usta, zmysłowy szept – to Kalina, wielka diwa polskiej piosenki. Co je łączy? Obie są znakami towarowymi....
SPEKTAKL W DNIU 19.11.2019 ROKU BĘDZIE REJESTROWANY PRZEZ TELEWIZJĘ POLSKĄ. WIDZOWIE, KTÓRZY ZAKUPIĄ BILET NA WYDARZENIE W TYM DNIU, ZOSTANĄ POPROSZENI...
14.04.2023, Poznań
SPEKTAKL

KALINA®

14.04.2023 Poznań od 50,00 pln
kup bilet

MET: LIVE IN HD – FALSTAFF - 01.04.2023

GIUSEPPE VERDI – „FALSTAFF” Libretto: Arrigo Boito Realizatorzy: Daniele Rustioni – dyrygent Robert Carsen – reżyseria Paul Steinberg – scenografia Brigitte Reiffenstuel – kostiumy Robert Carsen i Peter Van Praet – światło Obsada: Hera Hyesang Park – Nannetta Ailyn Pérez – Alice Ford Marie-Nicole Lemieux – Pani Quickly Jennifer Johnson Cano – Meg Page Bogdan Volkov – Fenton Michael Volle – Falstaff...
GIUSEPPE VERDI – „FALSTAFF” Libretto: Arrigo Boito Realizatorzy: Daniele Rustioni – dyrygent Robert Carsen – reżyseria Paul Steinberg – scenografia Brigitte...
01.04.2023, Łódź
OPERA

MET: LIVE IN HD – FALSTAFF - 01.04.2023

01.04.2023 Łódź od 43,00 pln
kup bilet

DOM - premiera płyty (Gaba Kulka, Olga Mysłowska, Maniucha Bikont, Natalia Przybysz, Miłosz Pękala, Piotr Domagalski, Bartosz Weber, Michał Fetler, To

DOM - premiera płyty 5.04, g. 19.30 Wystąpią: Gaba Kulka, Olga Mysłowska, Maniucha Bikont, Natalia Przybysz, Miłosz Pękala, Piotr Domagalski, Bartosz Weber, Michał Fetler, Tomasz Ziętek Sala Wielka, bilety: 70 zł (przedsprzedaż), 80 zł (w dniu koncertu) DOM wyrósł z potrzeby wspólnoty, tworzenia i grania muzyki. Przewodnim motywem DOMu jest refleksyjna, psychodeliczna podróż. I jak to bywa w takiej...
DOM - premiera płyty 5.04, g. 19.30 Wystąpią: Gaba Kulka, Olga Mysłowska, Maniucha Bikont, Natalia Przybysz, Miłosz Pękala, Piotr Domagalski, Bartosz Weber,...
05.04.2023, Poznań
KONCERT

DOM - premiera płyty (Gaba Kulka, Olga Mysłowska, Maniucha Bikont, Natalia Przybysz, Miłosz Pękala, Piotr Domagalski, Bartosz Weber, Michał Fetler, To

05.04.2023 Poznań od 70,00 pln
kup bilet

ERA JAZZU: EABS - JazZamek Special Edition

EABS to najpopularniejsza i najbardziej podziwiana formacja nowego, polskiego jazzu. Honorowana laurami czytelników i krytyków Jazz Forum („najlepsza elektryczna grupa roku”), nominacjami do Fryderyków oraz entuzjastycznymi rekomendacjami najważniejszych magazynów jazzowych świata. Formację EABS (Electro Acoustic Beat Sessions) tworzą Marek Pędziwiatr (klawisze ;i wokal), Marcin Rak (perkusja), Paweł...
EABS to najpopularniejsza i najbardziej podziwiana formacja nowego, polskiego jazzu. Honorowana laurami czytelników i krytyków Jazz Forum („najlepsza elektryczna...
14.04.2023, Poznań
KONCERT

ERA JAZZU: EABS - JazZamek Special Edition

14.04.2023 Poznań od 100,00 pln
kup bilet

Egzotyczne Zwierzęta WARSZAWA - TERRARYSTYKA AKWARYSTYKA BOTANIKA

EGZOTYCZNE ZWIERZĘTA - TARGI TERRARYSTYCZNE | AKWARYSTYCZNE | BOTANICZNE ; Hallo WARSZAWA! ruszamy kolejnymi śladami EGZOTYCZNYCH ZWIERZĄT! Jesteśmy jednym z największych organizatorów Targów z branży TERRARYSTYKA, AKWARYSTYKA, BOTANIKA skupiających profesjonalnych hodowców, firmy, hobbystów! Świat flory i fauny! Setki gatunków zwierząt! Jaszczurki ;węże ;pająki ;piękne owady ;żaby, żółwie ;rybki ;kraby...
EGZOTYCZNE ZWIERZĘTA - TARGI TERRARYSTYCZNE | AKWARYSTYCZNE | BOTANICZNE ; Hallo WARSZAWA! ruszamy kolejnymi śladami EGZOTYCZNYCH ZWIERZĄT! Jesteśmy jednym...
23.04.2023, Warszawa
WYSTAWA

Egzotyczne Zwierzęta WARSZAWA - TERRARYSTYKA AKWARYSTYKA BOTANIKA

23.04.2023 Warszawa od 15,00 pln
kup bilet

Koncert Voo Voo "Premiera"

Legenda polskiej sceny muzycznej Voo Voo w Poznaniu! Zapraszamy na koncert zespołu promujący najnowszą płytę pt. "Premiera”. Trudno znaleźć zespół podobny do VooVoo, który od lat jest synonimem muzycznego kunsztu, a zarazem wciąż poszukuje i nie daje się wpisać w sztywne ramy podziałów gatunkowych. Grupa Wojciecha Waglewskiego znana jest przede wszystkim z niepowtarzalnych występów na żywo. Nowa płyta...
Legenda polskiej sceny muzycznej Voo Voo w Poznaniu! Zapraszamy na koncert zespołu promujący najnowszą płytę pt. "Premiera”. Trudno znaleźć zespół podobny...
23.04.2023, Poznań
KONCERT

Koncert Voo Voo "Premiera"

23.04.2023 Poznań od 135,00 pln
kup bilet

Alicja w Krainie Czarów

Zobacz, jak Alicja wpada do świata czarów przez króliczą norę. Obserwuj z zapartym tchem, jak zmniejsza się i rośnie dzięki magicznej rękawiczce! Przekonaj się, jaką radę ma dla niej Gąsienica. Zagraj w krykieta z Królową Kier i wypij herbatkę z szalonym Kapelusznikiem!******* Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony...
Zobacz, jak Alicja wpada do świata czarów przez króliczą norę. Obserwuj z zapartym tchem, jak zmniejsza się i rośnie dzięki magicznej rękawiczce! Przekonaj...
21.05.2023, Poznań
BALET

Alicja w Krainie Czarów

21.05.2023 Poznań od 75,00 pln
kup bilet

Koncert symfoniczny - 31.03.2023

Wykonawcy: Paweł Przytocki – dyrygent Orkiestra Symfoniczna FŁ Program: Anton Bruckner – VIII Symfonia c-moll WAB 108 [80'] Allegro moderato Scherzo: Allegro moderato – Trio: Langsam Adagio: Feierlich langsam, doch nicht schleppend Finał: Feierlich, nicht schnell Paweł Przytocki, fot. Maciej Koba******* Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot...
Wykonawcy: Paweł Przytocki – dyrygent Orkiestra Symfoniczna FŁ Program: Anton Bruckner – VIII Symfonia c-moll WAB 108 [80'] Allegro moderato Scherzo: Allegro...
31.03.2023, Łódź
KONCERT

Koncert symfoniczny - 31.03.2023

31.03.2023 Łódź od 26,00 pln
kup bilet

Marek Pijarowski

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej Marek Pijarowski ;dyrygent Paweł Kowalski ;fortepian Witold Lutosławski ;– Łańcuch III Wojciech Kilar ;– I ;Koncert fortepianowy Antonín Dvořák ;– IX Symfonia e-moll „Z Nowego Świata”******* Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany...
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej Marek Pijarowski ;dyrygent Paweł Kowalski ;fortepian Witold Lutosławski ;– Łańcuch III Wojciech Kilar ;– I...
12.05.2023, Bydgoszcz
KONCERT

Marek Pijarowski

12.05.2023 Bydgoszcz od 30,00 pln
kup bilet

Drums Fusion- Fun Lovin' Criminals

Festiwal DRUMS FUSION ogłasza pierwszą gwiazdę. Kto zagra w tym roku? Siedem dni, kilka scen, ponad dwudziestu znakomitych artystów z najdalszych zakątków świata i z Polski. Do tego masterclass z najlepszymi muzykami, warsztaty dla najmłodszych, spotkania branżowe i inne ciekawe działania w przestrzeni miejskiej. Tak w tym roku wyglądać będzie największy w Polsce festiwal poświęcony rytmowi i sztuce...
Festiwal DRUMS FUSION ogłasza pierwszą gwiazdę. Kto zagra w tym roku? Siedem dni, kilka scen, ponad dwudziestu znakomitych artystów z najdalszych zakątków...
27.05.2023, Bydgoszcz
KONCERT

Drums Fusion- Fun Lovin' Criminals

27.05.2023 Bydgoszcz od 75,00 pln
kup bilet

DRUMS FUSION - Yasmin Levy

DATA: 28 maja 2023 r., godz. 19 / Filharmonia Pomorska Yasmin Levy. Dama ladino na Drums Fuzjach – ogłaszamy kolejną gwiazdę tegorocznego festiwalu Yasmin Levy - artystka fenomenalna, w dodatku jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych gwiazd tzw. muzyki świata wystąpi 28 maja w Filharmonii Pomorskiej. Bilety już w sprzedaży. Koncert będzie jednym z głównych wydarzeń zbliżającego się Międzynarodowego...
DATA: 28 maja 2023 r., godz. 19 / Filharmonia Pomorska Yasmin Levy. Dama ladino na Drums Fuzjach – ogłaszamy kolejną gwiazdę tegorocznego festiwalu Yasmin...
28.05.2023, Bydgoszcz
KONCERT

DRUMS FUSION - Yasmin Levy

28.05.2023 Bydgoszcz od 100,00 pln
kup bilet

GWT 2023- "ODLOT"

GRUDZIĄDZKA WIOSNA TEATRALNA 2023 - "ODLOT" reżyseria: Anna Augustynowicz scenografia: Marek Braun kostiumy: Tomasz Armada, Martyna Konieczny muzyka: Jacek Wierzchowski wideo: Wojciech Kapela ruch sceniczny: Zbigniew Szymczyk reżyseria światła: Krzysztof Sendke asystent reżysera: Adam Kuzycz-Berezowski asystent scenografa: Karolina Babińska OBSADA: Anna Januszewska Irena Jun (gościnnie) Barbara Lewandowska...
GRUDZIĄDZKA WIOSNA TEATRALNA 2023 - "ODLOT" reżyseria: Anna Augustynowicz scenografia: Marek Braun kostiumy: Tomasz Armada, Martyna Konieczny muzyka: Jacek...
01.04.2023, Grudziądz
SPEKTAKL

GWT 2023- "ODLOT"

01.04.2023 Grudziądz od 95,00 pln
kup bilet

ZooEgzotyka Warszawa

Zapraszamy na fantastyczną wystawę i giełdę zwierząt i roślin egzotycznych: - terrarystycznych - akwarystycznych - roślin egzotycznych Tylko tutaj w jednym miejscu będziecie mogli zobaczyć węże, jaszczurki, żółwie, żaby, owady, ślimaki, mrówki, pająki, ryby i rośliny z całego świata! INFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH: godziny otwarcia: Niedziela 10:00-16:00 Cennik biletów: Bilet wstępu jednoosobowy: 24,90...
Zapraszamy na fantastyczną wystawę i giełdę zwierząt i roślin egzotycznych: - terrarystycznych - akwarystycznych - roślin egzotycznych Tylko tutaj w jednym...
02.04.2023, Warszawa
INNE

ZooEgzotyka Warszawa

02.04.2023 Warszawa od 26,90 pln
kup bilet

Michael W. Smith - The Way Maker Tour

Michael W. Smith – The Way Maker Tour – jedyny koncert w Polsce Zdobywca 3 nagród Grammy, 45 Dove Awards, American Music Award. ;Sprzedał ponad 18 ;milionów albumów. Niekwestionowana, amerykańska gwiazda muzyki CCM - na pierwszym i jedynym koncercie w Polsce – wystąpi 16 kwietnia 2023r. w gliwickiej Arenie. Michael W. Smith to amerykański muzyk, którego utwory gościły zarówno na listach przebojów muzyki...
Michael W. Smith – The Way Maker Tour – jedyny koncert w Polsce Zdobywca 3 nagród Grammy, 45 Dove Awards, American Music Award. ;Sprzedał ponad 18 ;milionów...
16.04.2023, Gliwice
KONCERT

Michael W. Smith - The Way Maker Tour

16.04.2023 Gliwice od 135,00 pln
kup bilet

Leszek Możdżer

Trudne jazzowe frazy, skomplikowane improwizacje, melodykę standardów i subtelność kompozycji ubrał w ramy specyficznego jazzu, który – nie siląc się na wylewność wobec słuchaczy, komercję i przebojowość – stał się tętniącym ekspresją „jazzem Leszka Możdżera”. Jazzowa wyobraźnia, ciekawy zamysł improwizacji, subtelność chopinowskich etiud i mazurków, „komedowskie” inspiracje - tworzą w jego muzyce...
Trudne jazzowe frazy, skomplikowane improwizacje, melodykę standardów i subtelność kompozycji ubrał w ramy specyficznego jazzu, który – nie siląc się na...
23.04.2023, Pabianice
KONCERT

Leszek Możdżer

23.04.2023 Pabianice od 150,00 pln
kup bilet

Możdżer / Danielsson / Fresco

Wykonawcy Leszek Możdżer – fortepian Lars Danielsson Zohar Fresco Trio Możdżer Danielsson Fresco odniosło w ;Polsce niebywały sukces, dotychczas zarezerwowany dla zespołów muzyki popularnej. Wyprzedane sale koncertowe, płyty docierające na same szczyty sprzedaży to osiągnięcia dość zaskakujące jak na zespół grający muzykę improwizowaną. Tajemnicą tego sukcesu jest prawdopodobnie melodyjność i ;szlachetność...
Wykonawcy Leszek Możdżer – fortepian Lars Danielsson Zohar Fresco Trio Możdżer Danielsson Fresco odniosło w ;Polsce niebywały sukces, dotychczas zarezerwowany...
03.05.2023, Katowice
KONCERT

Możdżer / Danielsson / Fresco

03.05.2023 Katowice od 228,00 pln
kup bilet

Festiwal Piano Day 2023

Zapraszamy na wyjątkowy Festiwal Piano Day, który odbędzie się 29 marca 2023 roku o godzinie 19:00 w Markach na scenie Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego (ul. Wspólna 40). Wydarzenie organizowane jest pod patronatem honorowym ;Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka oraz patronatem honorowym ;Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha. ; Piano Day jest międzynarodowym świętem fortepianu hucznie obchodzonym...
Zapraszamy na wyjątkowy Festiwal Piano Day, który odbędzie się 29 marca 2023 roku o godzinie 19:00 w Markach na scenie Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego...
29.03.2023, Marki
KONCERT

Festiwal Piano Day 2023

29.03.2023 Marki od 90,00 pln
kup bilet