menu zaloguj
KIEDY?
GDZIE?
CO?

Biuro Obsługi Klienta Wyślij bilet ponownie Zmiany w wydarzeniach
ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ

"Off-Brand gOdds”: esperanza spalding & Antonio Brown Dance / Horntet - OJF XXV BZJ

Podczas wieczoru 14 czerwca w Cavatina Hall odbędą się dwa koncerty. Pierwszy z nich będzie częścią Nagrody Głównej Konkursu LOTOS Jazz Festival 24. Bielskiej Zadymki Jazzowej, drugi zaprezentuje europejską premierę najnowaszego projektu Artystki Rezydentki Festiwalu.
Horntet to grupa muzyczna złożona z młodych, lecz bardzo doświadczonych scenicznie i niezwykle ekspresyjnych muzyków - absolwentów Akademii Muzycznych w Krakowie oraz Katowicach. Charakterystyka brzmienia zespołu opiera się na jazzie lat 60-tych, który w połączeniu z nowoczesnymi technikami wykonawczymi muzyki współczesnej i nietuzinkowej werwie daje nam obraz surowego, elektryzującego i fakturalnie zaawansowanego brzmienia. Utwory autorskie prezentowane przez Horntet czerpią z dorobku najwybitniejszych kompozytorów muzyki amerykańskiej oraz inspiracji sztuką na wielu różnych płaszczyznach takich jak literatura, plastyka, teatr. W repertuarze oprócz własnych kompozycji znajdują się również aranżacje standardów jazzowych Horace'a Silvera i Theloniousa Monka. Zespół został doceniony na konkursach oraz festiwalach krajowych i międzynarodowych. W 2019 roku otrzymał I miejsce na konkursie Tarnów International Jazz Contest w kategorii zespołowej Open, oraz w 2021 roku uznany za najlepszy zespół XXIII Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Rok 2022 na ten moment przyniósł Zespołowi uznanie w postaci Grand Prix Blue Note Jazz Competition oraz zwycięstwa w konkursie Lotos Jazz Festival Bielskiej Zadymki oraz w konkursie na indywidualność jazzową roku podczas Jazz nad Odrą we Wrocławiu. Muzyka zespołu Horntet tworzy przestrzeń, w której mogą odnaleźć się miłośnicy jazzu, jak i również muzyki klasycznej. Dodatkowo koncerty Horntetu są na tyle ekspresyjne i energiczne, że potrafią przemówić do szerszego grona odbiorców, niekoniecznie utożsamiającego się z muzyką jazzową.
Zespół Horntet tworzą:
Bartłomiej Leśniak - fortepian.
Robert Wypasek - saksofon tenorowy, sopranowy
Szymon Ziółkowski - saksofon altowy
Mikołaj Sikora – kontrabas
Piotr Przewoźniak – perkusja

Artystka Rezydentka OJF XXV BZJ: esperanza spalding
Pięciokrotna zdobywczyni nagrody Grammy, esperanza spalding, to jeden z największych talentów obecnego pokolenia jazzu. Zaczynała jako cudowne dziecko, obecnie 38-letnia muzyk jest wirtuozem basu, ma wspaniały głos i pisze własne kompozycje. Wykorzystuje swój wyjątkowy talent do odkrywania każdego elementu krajobrazu jazzowego.
Nie jest łatwo sklasyfikować muzykę Spalding. Jest poszukiwaczką przygód, która w swojej muzyce łączy między innymi: soul, funk, rock znakomicie wykorzystuje znajomość stylów brazylijskich i afro-kubańskich. W 2010 roku spalding przebiła się do szerszej publiczności swoim trzecim albumem Chamber Music Society. Była pierwszym muzykiem jazzowym, który zdobył nagrodę Grammy dla najlepszego nowego artysty (ta kategoria zazwyczaj przyznawana była muzykom pop).
Spalding występowała w Białym Domu i na wielu prestiżowych imprezach, w tym na ceremonii wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla i rozdania Oscarów. Jest bardzo szanowana przez współpracowników, o czym świadczy jej współpraca z takimi ikonami, jak: Prince, Herbie Hancock, Robert Glasper, Joe Lovano i Wayn Shorter.
Album „Songwrights Apothecary Lab” za który otrzymała nagrodę Grammy 2021 w kategorii najlepszy jazzowy album wokalny, to kolejne fascynujące nagranie, które zadziwia i pobudza ciekawość, w jakim kierunku spalding pójdzie w kolejnym projekcie. O tym europejska publiczność będzie mogła się przekonać już 14 czerwca, kiedy artystka zaprezentuje po raz pierwszy w Europie najnowszy projekt zatytułowany: Off-Brand gOods”: esperanza spalding & Antonio Brown Dance z ramach Orlen Jazz Festiwalu XXV Bielskiej Zadymki Jazzowej. Będzie to europejska premiera materiału, który został już nagrany i niebawem pojawi się w wersji płytowej.
Jako Artist in Residence, spalding wystąpi podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej dwukrotnie: 14 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej z programem: „Off-Brand gOods”: esperanza spalding & Antonio Brown Dance” oraz 17 czerwca w Małej Arenie w Gliwicach gdzie będzie liderką premierowego widowiska “Celebrating the Symphonic Legacy of Wayne Shorter” z udziałem Kris Davis, Terri Lyne Carrington, Tineke Postmy, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej pod dyr. Clarka Rundella oraz grupy tanecznej Antonio Brown Dance. W Bielskiej Szkole Muzycznej poprowadzi również interaktywne warsztaty, podczas których spalding koncentruje się na postrzeganiu i doświadczaniu muzyki.
esperanza spalding – Bass, Voice
Kris Davis – piano
Terri Lyne Carrington – drums
Tineke Postma – saxophone
Antonio Brown – Dance
Kaylin Horgan – Dance
Christiana Hunte – Dance
Tashae Udo – Dance
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod dyr. Clarka Rundella

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.


Bielsko-Biała

14.06.2023 , g. 19:15 (środa)

od 140,00 pln

Bilety na termin:
14.06.2023 , g. 19:15 (środa)

  • od 140,00 pln
Podczas wieczoru 14 czerwca w Cavatina Hall odbędą się dwa koncerty. Pierwszy z nich będzie częścią Nagrody Głównej Konkursu LOTOS Jazz Festival 24. Bielskiej Zadymki Jazzowej, drugi zaprezentuje europejską premierę najnowaszego projektu Artystki Rezydentki Festiwalu. Horntet to grupa muzyczna złożona z młodych, lecz bardzo doświadczonych scenicznie i niezwykle ekspresyjnych muzyków - absolwentów Akademii Muzycznych w Krakowie oraz Katowicach. Charakterystyka brzmienia zespołu opiera się na jazzie lat 60-tych, który w połączeniu z nowoczesnymi technikami wykonawczymi muzyki współczesnej i nietuzinkowej werwie daje nam obraz surowego, elektryzującego i fakturalnie zaawansowanego brzmienia. Utwory autorskie prezentowane przez Horntet czerpią z...
kup bilet

Artyści

Inne wydarzenia organizatora

GALA POLSKIEGO JAZZU - OJF XXV BZJ

13.06.2023, Bielsko-Biała
KONCERT

GALA POLSKIEGO JAZZU - OJF XXV BZJ

13.06.2023, Bielsko-Biała
od 120,00 pln
info

#ZadymyRobimy / Chico Freeman & Antonio Faraò Quartet / Apostolis Anthimos TRIAS - OJF XXV BZJ

15.06.2023, Bielsko-Biała
KONCERT

#ZadymyRobimy / Chico Freeman & Antonio Faraò Quartet / Apostolis Anthimos TRIAS - OJF XXV BZJ

15.06.2023, Bielsko-Biała
od 120,00 pln
kup bilet

RQS New Tone - London Jazz Night - OJF XXV BZJ

16.06.2023, Bielsko-Biała
KONCERT

RQS New Tone - London Jazz Night - OJF XXV BZJ

16.06.2023, Bielsko-Biała
od 170,00 pln
kup bilet

Celebrating the Symphonic Legacy of Wayne Shorter - OJF XXV BZJ

17.06.2023, Gliwice
KONCERT

Celebrating the Symphonic Legacy of Wayne Shorter - OJF XXV BZJ

17.06.2023, Gliwice
od 90,00 pln
kup bilet

Inne wydarzenia w pobliżu

#ZadymyRobimy / Chico Freeman & Antonio Faraò Quartet / Apostolis Anthimos TRIAS - OJF XXV BZJ

#ZadymyRobimy to hasło, które ma zamiar zjednoczyć i połączyć wszystkich tych, którzy w ciągu 25 lat współtworzyli Bielską Zadymkę Jazzową. „Pomysł tego koncertu powstał w samolocie, kiedy 10 tysięcy metrów nad ziemią, gdzieś nad Szwecją podeszła do mnie stewardesa i zapytała czy ją poznaję. Widząc moje zakłopotanie podpowiedziała: byłam wolontariuszką przy Zadymce w latach 2011 i 2012. Uzmysłowiłem...
#ZadymyRobimy to hasło, które ma zamiar zjednoczyć i połączyć wszystkich tych, którzy w ciągu 25 lat współtworzyli Bielską Zadymkę Jazzową. „Pomysł tego...
15.06.2023, Bielsko-Biała
KONCERT

#ZadymyRobimy / Chico Freeman & Antonio Faraò Quartet / Apostolis Anthimos TRIAS - OJF XXV BZJ

15.06.2023 Bielsko-Biała od 120,00 pln
kup bilet

GALA POLSKIEGO JAZZU - OJF XXV BZJ

GALA POLSKIEGO JAZZU to tradycyjnie uroczysty wieczór, podczas którego zadymkowa publiczność ma okazję w pięknych, zabytkowych wnętrzach Teatru Polskiego spotykać się z najwybitniejszymi muzykami krajowej sceny jazzowej. W tym roku spotkanie to będzie miało szczególny, jubileuszowy charakter. W pierwszej części wystąpi legendarny saksofonista, kompozytor, aranżer, dyrygent, dziennikarz i krytyk muzyczny,...
GALA POLSKIEGO JAZZU to tradycyjnie uroczysty wieczór, podczas którego zadymkowa publiczność ma okazję w pięknych, zabytkowych wnętrzach Teatru Polskiego...
13.06.2023, Bielsko-Biała
KONCERT

GALA POLSKIEGO JAZZU - OJF XXV BZJ

13.06.2023 Bielsko-Biała
info