Organizator

Post-rockPL

Dane kontaktowe

Na Uboczu 12/84
02-791 Warszawa

Poniedziałek 20 Luty 2017 19:00
2017-02-20T19:00:00+0100
AMENRA akustycznie | 20.02.2017 | Warszawa
AMENRA akustycznie | 20.02.2017 | Warszawa Post-rockPL
2017-02-20 , godz. 19:00 (Poniedziałek) Warszawa Klub Progresja

Opis wydarzenia:

AMENRA (post metal/sludge/Belgia)
https://www.facebook.com/churchofra/

Belgijski gigant to jeden z najlepszych, najbardziej charakterystycznych i cenionych zespołów w klimatach post metal/sludge.
Muzycy z Kortrijk od siedemnastu lat dzielnie wydeptują nowe ścieżki w uprawianych przez siebie gatunkach muzycznych zyskując miano jednego z najważniejszych europejskich zespołów szeroko pojętej muzyki post rockowej i metalowej.
Mają na koncie pięć albumów – pięć muzycznych odsłon z cyklu Mass – charakteryzujących się dużym muzycznym ciężarem opartym na budujących napięcie gitarach i emocjami wręcz kipiącymi z niespokojnego, wręcz panicznego, wokalu.

Koncerty Amenra to muzyczne rytuały – dźwięk, atmosfera, wymowne wizualizacje.
Po wydaniu w kwietniu tego roku albumu „Alive” będącego zbiorem akustycznych wersji i wykonań własnych utworów (plus dwa covery) zespół na festiwalu Roadburn zaprezentował go na żywo tworząc niesamowite widowisko.

Amenra w wersji akustycznej prezentuje swoją twórczość jeszcze bardziej bezpośrednio a zarazem intymnie i delikatnie.
Warszawski koncert jest jednym z zaledwie kilkunastu na akustycznej trasie, po której zespół ma wrócić do regularnego, „elektrycznego”, grania tak więc tego wydarzenia nie można przegapić!
 
 
CHVE (drone/ambient/experimental/Belgia)
https://www.facebook.com/chveh/
https://www.youtube.com/watch?v=AYccMfSd990

Solowy projekt Colina H. Van Eeckhouta, w którym sięga po inne niż zazwyczaj środki wyrazu emocji - wokalista Amenra otwiera przed nami drzwi do wewnętrznego świata wypełnionego smutkiem. Hipnotyzujące nagrania zapewniają medytacyjny nastrój i będą znakomitym przedsmakiem akustycznego występu Amenra.

CHVE do tej pory wydał dwa albumy - „Rasa” (2015) i „1910” (2016). Najnowszy powstał w niecodziennych okolicznościach – został nagrany „na setkę” w starym tramwaju na jednej z ulic Gandawy. Materiał został zmiksowany przez Aarona Harrisa, który odpowiadał za brzmienie albumów m.in. Tool, ISIS, Deftones i Palms.

SYNDROME (ambient/post-rock/drone/Belgia)
https://www.facebook.com/syndromechurch/

Projekt Mathieu Vandekerckhove'a, gitarzysty Amenra. Ma on stanowić podróż do wnętrza duszy, stymulować medytację i pomagać w przemianie negatywnych emocji na pozytywne. Tak jak w przypadku CHVE – odsłania delikatną i wrażliwą stronę muzyka.

Vandekerckhove ma na koncie trzy krążki. Debiutancki „Floating Veins” ujrzał światło dzienne w 2011 roku, ale większy rozgłos przyniósł wydany rok później „Now and Forever”. W 2016 roku ukazała się płyta „Forever and a Day”, a artysta znów został doceniony przez krytyków. Album znalazł się na 5. miejscu podsumowania CVLT Nation w kategorii najlepszych awangardowych wydawnictw minionego roku.
 
Inne wydarzenia
Bilety na: KRÓLOWIE OPERETKI
Koncert
KRÓLOWIE OPERETKI
Wrocław - 27 Luty 2017 INFO
Bilety na: Agnieszka Chylińska - Forever Child Tour
Koncert
Agnieszka Chylińska - Forever Child To...
Warszawa - 31 Marzec 2017 INFO
Bilety na: Czerwone Gitary
Koncert
Czerwone Gitary
Stalowa Wola - 19 Luty 2017 KUP BILET
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.