Organizator

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Dane kontaktowe

ul. Ołowianka 1
80-751 Gdańsk

Wtorek 17 kwietnia 2018 09:00
2018-04-17T09:00:00+0200
Koncert Edukacyjny-KOSMOTEKA
Koncert Edukacyjny-KOSMOTEKA Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
2018-04-17 , godz. 09:00 (Wtorek) Gdańsk Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
INFO

Opis wydarzenia:

KOSMOTEKA - koncert edukacyjny
 
Kompozytorzy czerpią inspirację z kontemplacji rozgwieżdżonego nieba, a za pomocą dźwięków oddają powagę, majestat i ogrom przestrzeni kosmicznej, w której zawieszona jest nasza mała niebieska planeta. Gwiazdy inspirowały nie tylko twórców dawnych epok, ale także tych, którzy piszą muzykę dziś. Nowoczesne instrumenty wytwarzają brzmienia niespotykane w przyrodzie, ale to człowiek nadaje im fantazyjne kształty i harmonię. Muzyka towarzyszy nam na każdym kroku. Pomaga oderwać się od codzienności, wspomaga procesy zdrowotne lub postępy w nauce. Muzyka to również zabawa ! Kosmoteka zaprasza.W programie m.in.: współczesne aranżacje muzyki klasycznej, muzyka filmowa i popularna, muzyka elektroniczna.
Kosmiczna Filharmonia
 
"Niekonwencjonalna formuła koncertu, zachwycające multimedialne pokazy, pasjonujące połączenie sztuki z nauką"Koncerty, w których wiedza o kosmosie łączy się z edukacją muzyczną, to najnowsza propozycja programowa Filharmonii Bałtyckiej skierowana do dzieci w wieku od 5 do 10 lat.W sezonie artystycznym 2017/2018 zaplanowany jest cykl spotkań z najsłynniejszymi dziełami w historii muzyki i ich twórcami. Sylwetki znanych kompozytorów przybliży dzieciom równie znany astronom.Sala koncertowa Filharmonii zamieni się w kosmiczne obserwatorium, w którym najmłodsi zobaczą atrakcyjne widowisko muzyczne z udziałem aktora występującego w roli Jana Heweliusza, z wykorzystaniem nowych technologii i materiałów filmowych. Merytoryczne wparcie specjalistów z dziedziny muzyki i astronomii gwarantuje wysoki poziom wydarzenia. Koncerty objęła honorowym patronatem Polska Agencja Kosmiczna – POLSA.
   
Anna Bona, Natalia Walewska – opracowanie koncertówPrzemysław Rudź – konsultacje POLSABogdan Smagacki – aktorAgata Wianecka - aktorkaŁukasz Perucki – skrzypceSławek Iwaniak – altówkaAnna Śmiszek – Wesołowska – wiolonczelaAdam Wiśniewski – puzonAleksandra Kurnyta – perkusjaRafał Lewandowski – fortepianJustyna Bolek – taniec
 
koncerty dla dzieci w wieku 5-10 latczas trwania koncertu: ok. 60 minut
 
 
Inne wydarzenia
Bilety na: FISH
Koncert
FISH
Poznań - 15 października 2018 kup bilet od 120 zł
Bilety na: XIII urodziny Mazowieckiego Teatru Muzycznego imienia Jana Kiepury w Warszawie. Ale Czad! Czyli podróże Grupy MoCarta
Koncert
XIII urodziny Mazowieckiego Teatru Muz...
Warszawa - 24 kwietnia 2018 INFO
Bilety na: Lucy Rose
Koncert
Lucy Rose
Warszawa - 24 kwietnia 2018 kup bilet
Bilety na: MARTA
Koncert
MARTA
Poznań - 25 kwietnia 2018 kup bilet od 20 zł
Bilety na: WIWAT MONIUSZKO 2018
Koncert
WIWAT MONIUSZKO 2018
Jelenia Góra - 26 kwietnia 2018 kup bilet od 10 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.