Organizator

Fundacja Art Industry

Dane kontaktowe

Piotrkowska 116/10a
90-006 Łódź

Sobota 28 Październik 2017 19:00
2017-10-28T19:00:00+0200
Soundedit ‘17 – Holy Holy, The Residents, Marek Biliński
Soundedit ‘17 – Holy Holy, The Residents, Marek Biliński Fundacja Art Industry
2017-10-28 , godz. 19:00 (Sobota) Łódź Klub Wytwórnia


Soundedit ‘17 – Karnet: Gary Numan, The Resid
Soundedit ‘17 – Karnet: Gary Numan, The Resid Karnet

Opis wydarzenia:

Soundedit ‘17 – The Residents, Marek Biliński

Fundacja Art Industry

28-10-2017

The Residents to ikona w świecie muzyki eksperymentalnej. Mają na koncie przełomowe prace w dziedzinie elektroniki, trance’u, punku czy industrialu. Zespół jest jedną z największych tajemnic w świecie muzyki. Nikt nie zna prawdziwiej tożsamości artystów. Specjalny koncert przeznaczony dla publiczności Soundedit przygotuje również mistrz i pionier polskiej muzyki elektronicznej – Marek Biliński.

W ciągu całej kariery członkowie grupy The Residents ani razu nie zdradzili swojej prawdziwej tożsamości. Na scenie oraz podczas sesji zdjęciowych artyści zawsze są ubrani w kostiumy, zaś za wywiady i promowanie formacji odpowiedzialne jest The Cryptic Corporation.

Zadaniem The Cryptic Corporation jest również odwracanie uwagi od wskazówek prowadzących do rozwiązania zagadki tożsamości artystów tworzących amerykański zespół. Pojawiały się teorie, że The Residents to tak naprawdę formacja złożona z muzyków The Beatles lub Aerosmith.

The Residents wystąpi podczas 9. Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Koncert obędzie się w sobotę, 28 października w Klubie Wytwórnia.

Przed tajemniczym koncertem na scenie pojawi się jeden z najbardziej znanych polskich kompozytorów, pionier muzyki elektronicznej w Polsce – Marek Biliński. Instrumentalista wykorzystujący najnowsze oraz klasyczne elektroniczne instrumenty klawiszowe. Kompozycje artysty wywodzą się z najlepszych standardów muzyki klasycznej i romantycznej. Jego talent, wiedza, wyobraźnia łączą tradycję z wizją współczesnych dźwięków świata.

Muzyk popularność solową w Polsce zdobył bestsellerowym albumem „Ogród Króla Świtu” oraz wideoklipem „Ucieczka z Tropiku”, który przez telewidzów uznany został najlepszym klipem roku 1984. Marek Biliński wystąpi podczas 9. edycji Festiwalu Soundedit. Koncert odbędzie się w sobotę, 28 października w Klubie Wytwórnia. Podczas uroczystej Gali artysta odbierze nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” za „pionierskie dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej”.

– Zawsze chciałem, by statuetka „Człowieka ze Złotym Uchem”, była symbolem jakości produkcji dźwiękowej oraz prawdziwą figurką ze ściśle limitowanej serii. Wydawać by się mogło, że w czerwcu ogłosiliśmy już wszystkie koncertowe atrakcje. Otóż, nie! Mamy Rok Awangardy, Soundedit pragnie być awangardą dosłownie. Przygotowujemy jeszcze kilka niespodzianek, również koncertowych. Program Soundedit '17 będzie bardzo bogaty – mówi Maciej Werk, dyrektor i pomysłodawca Festiwalu Soundedit.

Marek Biliński oraz The Residents uzupełniają line’up tegorocznej edycji Festiwalu Soundedit. Do tej pory ogłoszono: Skalpel oraz Gary Numan – koncerty w Wytwórni, 27 października. Afterparty z producentem Depeche Mode – Danielem Millerem, również Klub Wytwórnia, 27 października. Premierę książkę „Pop” Briana Griffina połączoną z wernisażem prac - Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne, ul. Piotrkowska 102 - wybitnego fotografa. 29 października w Filharmonii Łódzkiej wystąpi Michael Nyman, kompozytor m.in. muzyki do filmu „Fortepian”. Jednocześnie – w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego 3 - Michael Nyman zaprezentuje również instalację multimedialną „NYman With A Movie Camera”

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na Soundedit, zapraszamy do Łodzi.

 

Kup bilety na The Residents w Łodzi - Bilety24

Inne wydarzenia
Bilety na: UNOBTAINUM
Koncert
UNOBTAINUM
Poznań - 21 Wrzesień 2017 KUP BILET od 25 zł
Bilety na: FINK
Koncert
FINK
Poznań - 21 Wrzesień 2017 INFO
Bilety na: Me and That Man
Koncert
Me and That Man
Toruń - 21 Wrzesień 2017 KUP BILET
Bilety na: Me and That Man
Koncert
Me and That Man
Toruń - 21 Wrzesień 2017 KUP BILET
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.