Organizator

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Dane kontaktowe

Zadumana 11A
02-206 Warszawa

Niedziela 25 sierpnia 2019 19:00
2019-08-25T19:00:00+0200
Tarnowska Orkiestra Kameralna
Tarnowska Orkiestra Kameralna Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
2019-08-25 , godz. 19:00 (Niedziela) Lusławice Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Opis wydarzenia:

W ramach 7. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Emanacje, w okresie od 30 czerwca do 1 września 2019 roku, na terenie całego województwa małopolskiego odbywa się 30 koncertów. Sercem przedsięwzięcia i centrum festiwalowym jest Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Repertuar koncertów obejmuje recitale solowe, koncerty kameralne, jak również muzykę symfoniczną i jazz.
 
Adam Mokrus - skrzypce
Elżbieta Mrożek-Loska - altówka
 
Tarnowska Orkiestra Kameralna
Paweł Wajrak - koncertmistrz
 
W programie: 
Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert skrzypcowy D-dur nr.2, KV 211
Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia A-dur nr. 29, KV 201
Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia Koncertująca Es-dur, KV 364
 
Tarnowska Orkiestra Kameralna
Prowadzi regularną działalność koncertową, wykonując utwory muzyczne polskiego, europejskiego i światowego dziedzictwa. Prezentuje melomanom zarówno dzieła stanowiące żelazny repertuar orkiestrowy z kanonu muzyki klasycznej, jak i te rzadko wykonywane oraz nowe kompozycje i prawykonania. Podstawą repertuaru są utwory pisane na orkiestry smyczkowe (XVII – XIX w.) – od koncertów barokowych po romantyczne serenady. Zespół prezentuje również dzieła symfoniczne i oratoryjne, wykonuje muzykę współczesną, muzykę  lmową i jazzową. Orkiestra koncertuje przede wszystkim w Tarnowie, występuje też na koncertach i festiwalach w kraju i zagranicą oraz dokonuje nagrań płytowych. W ponad 25-letniej historii orkiestry jej wizerunek artystyczny kreowali kolejno: Stanisław Krawczyński (1992 – 1999), Tomasz Tokarczyk (1999 – 2000), Orest Telwach (2001 – 2011), a od sierpnia 2011 roku kierownictwo artystyczne TOK sprawuje Paweł Wajrak.

Paweł Wajrak
Koncertmistrz orkiestry Filharmonii Krakowskiej, koncertmistrz i kierownik artystyczny Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej. Laureat Fryderyka 2006 za płytę „Astor Piazzola: Piazzoforte & Kevin Kenner”. Współtworzył kwintet smyczkowy PiazzoForte Ensemble oraz New Tango Bridge. Koncertuje jako solista i kameralista, występuje na wielu festiwalach w kraju i zagranicą, pozostając w stałej współpracy m.in. z Kevinem Kennerem, Michałem Nagy, Piotrem Wajrakiem. Współpracował też z Sinfoniettą Cracovią, Sinfonią Varsovią i Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. W 2011 r. nagrał wybrane koncerty A. Vivaldiego z cyklu La stravaganza na płytę „Bach&Vivaldi”, wydaną z okazji 20-lecia Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej. W 2015 r., również z TOK, dokonał dla Acte Prealable pierwszej w historii fonogra i nagrania Koncertu skrzypcowego A-dur Augusta Fryderyka Duranowskiego w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Adam Mokrus
Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec prof. Pawła Puczka i prof. Beaty Warykiewicz- Siwy, a także w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej prof. Mirosława Jacka Błaszczyka. Ukończył również tam studia podyplomowe pod kierunkiem Piotra Pławnera. Swoje umiejętności wiolinistyczne doskonalił na kursach mistrzowskich m.in. pod kierunkiem Konstantego Andrzeja Kulki. Jako solista i kameralista uczestniczył w koncertach i festiwalach w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Belgia, Włochy). Jako solista występował z orkiestrami: Filharmonii Śląskiej, Filharmonii Częstochowskiej, Filharmonii Zabrzańskiej, a także z Polską Filharmonią Kameralną Sopot i Tarnowską Orkiestrą Kameralną. Obok działalności artystycznej prowadzi również działalność pedagogiczną – zatrudniony na stanowisku adiunkta w swojej Alma Mater, gdzie w 2019 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego. W 2013 roku został uhonorowany odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Elżbieta Mrożek-Loska
Jest absolwentką Katowickiej Akademii Muzycznej w klasie altówki prof. Zygmunta Jochemczyka. Jest laureatką konkursów muzycznych (Poznań, Aix-en-Provence, Val Tidone). Należała do grona stypendystów Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Ministra Kultury. Uczestniczyła w kursach interpretacji muzycznej pod kierunkiem wybitnych pedagogów. Członkini Orkiestry Kameralnej Aukso w latach 1998 -2003. Zatrudniona od 2002 w macierzystej uczelni – w 2016 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego. Wielokrotnie występowała z Orkiestrą Muzyki Nowej, Kwartetem Śląskim; jest zapraszana do różnych projektów kameralnych, m.in. ze Zbigniewem Raubo, Magdaleną Kling-Fender, Robertem Fenderem. Była członkinią Lasoń Ensemble, z którym występowała na wielu prestiżowych Festiwalach. Uczestniczyła jako wykładowca w letnich kursach interpretacji muzycznych oraz brała udział w pracach jury na ogólnopolskich konkursach dla altowiolistów.

Ceny biletów: 20 zł - normalny 10 zł - ulgowy* * Osoby uprawnione do wejścia na wydarzenie na podstawie biletów ulgowych: uczniowie, studenci do 26 roku życia, renciści, emeryci, osoby z niepełnosprawnościami.
Inne wydarzenia
Bilety na: WHITNEY HOUSTON SYMFONICZNIE
Koncert
WHITNEY HOUSTON SYMFONICZNIE
Bydgoszcz - 23 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Trzebnica FLUO PARTY
Koncert
Trzebnica FLUO PARTY
Trzebnica - 23 sierpnia 2019 kup bilet od 27 zł
Bilety na: Kwadrofonik i Adam Strug „Requiem ludowe” - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Koncert
Kwadrofonik i Adam Strug „Requiem ludo...
Leszno - 26 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Lukas Geniušas - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Koncert
Lukas Geniušas - KONCERT - BAROK PLUS...
Leszno - 26 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Anton Batagov „Selected Letters of Sergei Rachmaninoff” - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Koncert
Anton Batagov „Selected Letters of Ser...
Leszno - 28 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: HOLLYWOODZKI WIECZÓR
Koncert
HOLLYWOODZKI WIECZÓR
Jelenia Góra - 30 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Big Bass Bomb 2019
Koncert
Big Bass Bomb 2019
Wągrowiec - 30 sierpnia 2019 kup bilet od 5 zł
Bilety na: Z LETNIM POWIEWEM
Koncert
Z LETNIM POWIEWEM
Bydgoszcz - 30 sierpnia 2019 kup bilet od 20 zł
Bilety na: Hanna Śleszyńska, Bartosz Bandura „Zaśpiewać Brechta” - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Koncert
Hanna Śleszyńska, Bartosz Bandura „Zaś...
Leszno - 30 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: FINAŁ KP - HARFY PAPUSZY
Koncert
FINAŁ KP - HARFY PAPUSZY
Łódź - 31 sierpnia 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.