Aula im. prof. Jerzego Rubińskiego w Kaliszu

Data budowy: 2009 r.
Pojemność
408 miejsc


Aula im. prof. J. Rubińskiego mieści się w budynku Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Kaliszu. Ten uniwersytecki obiekt pełni również funkcje sali widowiskowej, w której odbywają się koncerty muzyczne, spektakle i kabarety. Wydarzenia te cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Kalisza.

Budowę gmachu ukończono w 2009 r. Podczas uroczystej inauguracji sala otrzymała imię kaliskiego profesora i pierwszego Dziekana Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, Jerzego Rubińskiego. Na widowni auli znajduje się 408 miejsc siedzących i dwie 5-osobowe loże. Estrada doskonale sprawdza się jako miejsce koncertów chóralnych i muzycznych – jest wyposażona w wysokiej jakości system nagłaśniania. Sala spełnia trzy funkcje: edukacyjną, konferencyjną i koncertową. Dodatkowym udogodnieniem dla gości odwiedzających aulę jest monitorowany parking na 250 miejsc. 

Ponadto aula jest Salą Koncertową, założonej w 1974 r., Filharmonii Kaliskiej, która jest jedną z dwóch w Filharmonii w województwie wielkopolskim. Od 1980 Filharmonia Kaliska posiada status instytucji państwowej. Aula im. prof. Jerzego Rubińskiego w Kaliszu - wydarzenia
Wielka sława to żart Krzysztof Pałasz Forte
2021-05-26, godz. 17:00 (Środa) Kalisz Aula UAM im. prof. Jerzego Rubińskiego


Artyści
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.