Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze

Data budowy: 2015 r.
Pojemność 
Część wystawiennicza: maks. 6 600 osób
Część konferencyjna: maks. 740 osób
Strefa VIP: 10 osób
Lobby: maks. 192 osoby
Hol główny: maks. 525 osób


Hala Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego powstała w 2015 r. i jest jednym z najnowocześniejszych obiektów w Bydgoszczy. Jak nazwa wskazuje, hala spełnia przede wszystkim funkcje targowo-wystawiennicze, jednak posiada także część biurowo-konferencyjną. Łączna powierzchnia użytkowa Centrum wynosi dużo ponad 16 tys. mkw. Z tego 11 tys. to przestrzeń ekspozycyjna, wyposażona w mobilne, elektryczne ściany, które umożliwiają dodatkowy podział powierzchni na trzy segmenty. Ponadto budynek posiada zaplecze konferencyjne z 720 miejscami w czterech salach z wystrojem, który stylem nawiązują do czterech pór roku. Kolejną ważną częścią obiektu jest niezależna strefa VIP z luksusowymi apartamentami.
Na uwagę zasługuje również położenie obiektu. Hala znajduje się w północnej części miasta, niedaleko Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Strategiczna dla działania Centrum jest również bliskość drogi krajowej nr 5, łączącej Poznań z Trójmiastem.
Obiekt służy głównie do organizacji targów i wystaw, konferencji, pokazów oraz koncertów i widowisk. Bogate wyposażenie sal i możliwości aranżacyjne stwarzają szerokie możliwości zarówno dla przedsiębiorców, jak i organizatorów wydarzeń o charakterze artystyczno-rozrywkowym.
 


Artyści
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.