Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu

Data budowy: 2015 r.
Pojemność
Sala Koncertowa: 880 miejsc
Sala Kameralna: 300 miejsc


Centrum Jordanki to wielofunkcyjna hala wzniesiona w 2015 r. według projektu hiszpańskiego architekta Fernando Menisa. Wizja architektonicznej pracowni Menis Aequitectos została doceniona w międzynarodowym konkursie i pokonała aż 21 alternatywnych koncepcji. Bryła budynku znakomicie wpisuje się w charakter otoczenia i posiada zróżnicowane możliwości przekładające się na uniwersalne wykorzystanie obiektu.

Centrum składa się z czterech modułów. Wnętrza mieszczą salę koncertową na 880 miejsc, kameralną na 300 miejsc oraz sale konferencyjne, kawiarnie, przestrzeń administracyjną i obszerny parking podziemny. Warta uwagi jest także zieleń otaczająca budynek, która również została wybrana w ramach konkursu. W obiekcie odbywają się targi, konferencje, kongresy oraz koncerty i festiwale. Budynek został ogłoszony jednym z 7 Nowych Cudów Polski przez „National Geographic”. Swoje siedziby w obiekcie mają dwie sceny Kujawko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego oraz Toruńska Orkiestra Symfoniczna.Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu - wydarzenia
2021-10-17, godz. 19:00 (Niedziela) Toruń CKK Jordanki


Artyści
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.