Hala "Wacław" Szamotuły

Data budowy: 2017 r.
Pojemność
270 miejsc
 
Hala położona przy ulicy Sportowej w Szamotułach pełni funkcje widowiskowo-sportowe. Kluczowym elementem obiektu jest parkiet boiska wyposażony w profesjonalną elastyczną nawierzchnią „pulastic”. Duża powierzchnia hali, wraz z możliwościami konfiguracji powierzchni i stworzenia trzech oddzielnych stref. Widownia hali może pomieścić maksymalnie 270 osób. Zaplecze składa się z sześciu szatni. Obiekt odpowiedni jest do organizacji zawodów sportowych o randze ogólnopolskiej. Co roku Hala „Wacław” jest miejscem, w którym odbywa się Finał Orkiestry Wielkiej pomocy, Szamotulskiej Nocnej Piątki, Szamotuły Samsung Półmaratonu, koncertu noworocznego oraz Mistrzostw Miasta i Gminy Szamotuły w Piłce Nożnej, Siatkówce i Koszykówce.
 
W budynku hali znajduje się grota solna, siłownia, sala fitness, sala konferencyjna, oraz administracja Centrum Sportu Szamotuły. Front hali połączony jest z recepcją hotelu Maraton oraz z krytą pływalnią.
 
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.