Toruńska Agenda Kulturalna

Toruńska Agenda Kulturalna wywodzi się z miejskiej instytucji kultury Toruń 2016, która powstała w ramach starań o przyznanie miastu tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Przekształcona organizacja już od 24 lutego 2011 roku odpowiada za najważniejsze wydarzenia kulturalne i plenerowe w Toruniu. Koordynuje również wydarzenia miejskie, dba o odpowiednie warunki dla indywidualnych inicjatyw kulturalnych, wspiera twórców i organizacje pozarządowe. Ważnym aspektem działania Agendy jest edukacja poprzez spotkania i warsztaty.
 
Wśród wydarzeń organizowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną są festiwale o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej, m.in. Bella Skyway Festival, Festiwal Sztuki Faktu oraz Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej. Innym spektakularnym widowiskiem zainicjowanym przez TAK jest  „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie”, czyli wydarzenie świetlne na Lotnisku EPTO Aeroklubu Pomorskiego, dostosowane do uczestniczenia z wnętrza samochodu.
 


Toruńska Agenda Kulturalna - wydarzenia organizatora
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.