Kasia Wilk

Ur: 3 stycznia 1982 r., Lubin
Aktywność: od 1997 r.
Gatunki: pop, rock, soul, hip-hop
Wytwórnia: UMC Records, My Music, Universal Music Polska
Zespoły: Kto to, Orkiestra Adama Sztaby
Współpraca: Mezo

Piosenkarka, autorka tekstów. Posiada niezwykle charakterystyczny, mocny wokal i charyzmatyczną osobowość. Medialnie zadebiutowała w 2005 roku w Opolu wraz z zespołem Kto To, który z piosenką "Gdy minie sen" zajął II miejsce. Rok później z utworem "Zero do stracenia" wzięli udział w polskich eliminacjach do konkursu Eurowizji, zajmując 7 miejsce. Wspólnie wydali album pt. "Jedenaście".

Największą popularność przyniosła jej współpraca z poznańskim raperem Mezo. Ich wspólne single „Ważne" i "Sacrum" doczekały się wielu nagród. m.in. II miejsce w konkursie opolskich premier (2005) Eska Music Awards, Superjedynka (2007) za album "Eudaimonia" (Złota Płyta). Współpracowała z Kayah (m.in. koncert "MTV Unplugged"), a od blisko 15 lat współpracuje z Orkiestrą Adama Sztaby.

Solową działalność Kasia rozpoczęła w 2008 roku wraz z premierą utworu „Pierwszy raz”. W tym samym roku ukazał się jej solowy album „Unisono”, z którego pochodzi utwór „Do kiedy jestem”, który zwyciężył w polskim finale Międzynarodowego Sopot Festival 2009.

Kolejny album pt. "Drugi raz" artystka wydała w 2011. Pochodzący z niej singiel "Escape" został nagrodzony "Brązową Premierą" na festiwalu w Opolu, a następny - "Po prostu", walczył o nagrodę na Festiwalu Sopot Top Trendy.Miejsca
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.