Mietek Szcześniak

Ur.: 9 lipca 1964 r., Kalisz
Aktywność: od 1970 r.
Gatunki: pop, gospel, jazz
Wytwórnia: Polskie Nagrania „Muza”, EMI Music Poland, Polskie Radio, 4ever Music, Sony Music Entertainment Poland
Współpraca: Krzysztof Herdzin

Piosenkarz muzyki popularnej. Urodził się i spędził młodość w Kaliszu. Z muzyką popularną związany od dzieciństwa. W wieku 6 lat został wokalistą grupy Ikary, następnie jako nastolatek dołączył do  zespołu FUNK FACTORY, z którym zarejestrował pierwsze profesjonalne nagrania. Na początku kariery Szcześniak brał udział w wielu festiwalach i przeglądach piosenki młodzieżowej, co pozwoliło mu wziąć udział w konkursie Debiutów Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 19866 r. Wykonywana przez niego piosenka „Przyszli o zmroku” z muzyką autorstwa Krzesimira Dębskiego ze słowami Jacka Cygana otrzymała nagrodę główną im. Anny Jantar.

Mietek Szcześniak jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez lata z sukcesem występował na wielu festiwalach m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Jazz Jambore, Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot 89’, Festiwalu Cesme w Turcji, Festiwalu FIDOF w USA, Festiwalu Intertalent w Austrii oraz Festiwalu Złoty Orfeusz w Bułgarii. Do jego najpopularniejszych utworów należą wykonana z Edytą Górniak „Dumka na dwa serca”, „Bądź Vlisko oraz „Całe życie czekam na ciebie”. W swojej twórczości artysta wykonuje również utwory innych muzyków, m.in. The Beatles, The Rolling Stones oraz Steviego Wondera. Jest laureatem Fryderyk ‘98 oraz Bursztynowego Słowika Festiwalu Sopot ’89. W 1999 roku reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizja w Izraelu.

 Miejsca
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.