Orkiestra Collegium F

Orkiestra Collegium F to zespół złożony z wybitnych, młodych i kreatywnych muzyków - studentów i absolwentów najlepszych polskich Akademii Muzycznych.
Flagowymi zadaniami orkiestry Collegium F są wykonania autorskich koncertów cyklu Speaking Concerts. Zespół, który dysponuje bogatą i elastyczną obsadą, współtworzył ponad trzydzieści różnych programów koncertowych, świetnie odnajdując się w bardzo zróżnicowanym stylistycznie repertuarze: od Pasji Bacha, przez symfonie Haydna i Mozarta, dzieła romantyczne Rossiniego i Verdiego, aż po muzykę XX- i XXI-wieczną.
Pełne pasji interpretacje Collegium F przysporzyły orkiestrze uznania ze strony melomanów i współpracujących z nią muzyków. Przez ponad dziesięć lat swojej działalności Collegium F towarzyszyło na scenie wielu wybitnym artystom, m.in.: AudioFeels, Alicji Majewskiej, Irenie Santor, Edycie Górniak, Michałowi Szpakowi, Bogusławowi Kaczyńskiemu, Joannie Horodko i Krzysztofowi Jablońskiemu, TGD i New Life M. Zespół występował podczas wielu festiwali, m.in.: Era Nowe Horyzonty, Wiosny Muzycznej w Poznaniu i Festiwalu Nostalgia.
Orkiestra nagrała ścieżkę dźwiękową do trzech odcinków serii edukacyjnej „Między nutami: Po diabła orkiestrze dyrygent?”, „Być jak Mozart, czyli Amadeusz w podróży” oraz „Wzór na utwór, czyli nauka i muzyka”. Wszystkie trzy filmy zdobyły główną nagrodę „Złotego Kopernika” na Festiwalu Filmów Edukacyjnych EDUKINO w Warszawie.
Koncertmistrzem orkiestry Collegium F jest Marcin Suszycki – znakomity solista i lider orkiestry, absolwent Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.
Dyrygentem i założycielem zespołu jest maestro Marcin Sompoliński.
W listopadzie 2017 roku Collegium F weźmie udział w trasie koncertowej LA LA LAND in CONCERT, podczas której wystąpi w Gdyni, Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.


Wydarzenia artysty
WIELKA CISZA - SPEAKING CONCERT Fundacja Fabryka Sztuki
2021-03-24, godz. 20:15 (Środa) Poznań Aula Uniwersytecka w Poznaniu
SPEAKING CONCERT - "4 Pory w Roku" Fundacja Fabryka Sztuki
2021-03-26, godz. 19:00 (Piątek) Kraków Ice Kraków Congress Centre
INFO
"Cztery Pory Roku - Multivisual Concert" Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
2021-04-21, godz. 19:00 (Środa) Gdańsk Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
INFO


Miejsca
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.