Organizator

Post-rockPL

Dane kontaktowe

Na Uboczu 12/84
02-791 Warszawa

Środa 27 Wrzesień 2017 19:00
2017-09-27T19:00:00+0200
ALAZKA / Imminence / Across The Atlantic - 27.09.2017 - Warszawa
ALAZKA / Imminence / Across The Atlantic - 27.09.2017 - Warszawa Post-rockPL
2017-09-27 , godz. 19:00 (Środa) Warszawa Klub Hydrozagadka

Opis wydarzenia:

Post-rock PL ma przyjemność zaprosić na jedyny w Polsce koncert wschodzącej gwiazdy europejskiej sceny post-hardcore. Alazka (wcześniej Burning Down Alaska) wystąpi 27 września w Klubie Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22). Przed nią zagrają Imminence (Szwecja) i Across The Atlantic (USA).
 
ALAZKA (melodic hardcore/post-hardcore/DE)
https://www.facebook.com/alazkaofficial/
 
Wschodząca gwiazda europejskiej sceny post-hardcore, do marca 2017 roku działająca pod nazwą "Burning Down Alaska". Grupa zaistniała dzięki świetnie przyjętej przez krytyków debiutanckiej EP-ce “Values & Virtues” (2015).
 
W kolejnych miesiącach popularność grupy wystrzeliła w górę, a złożyły się na to udział w Never Say Die! Tour u boku takich kapel jak Defeater czy The Amity Affliction, pierwsza samodzielna trasa europejska (z Acres i Casey), występy u boku Parkway Drive oraz rola głównego supportu na trasie Being As An Ocean.
 
2017 rok przyniósł zmianę nazwy na ALAZKA i zakończenie prac nad długo oczekiwanym LP. Premiera albumu "Phoenix" została zaplanowana na 25 sierpnia. Podczas promującej go trasy grupa wystąpi w Polsce tylko w Warszawie!
 
IMMINENCE (post hardcore/metalcore/Szwecja)
https://facebook.com/imminenceswe
 
Zespół został założony w 2010 roku przez wokalistę Eddiego Berga i gitarzystę Haralda Barretta, który z miejsca zyskał miano najbardziej obiecującego core'owego zespołu w Skandynawii. Wydane w 2012 i 2013 roku EP-ki "Born of Sirius" i "Return to Helios" zostały ciepło przyjęte przez publikę, a ich muzyczny styl zaczęto określać jako "post-metalcore".
 
Potwierdzeniem pokładanych w zespole nadziei był album "I" wydany w 2014, który otworzył mu drogę na europejski rynek muzyczny i koncertowy. Tegoroczne wydawnictwo "This Is Goodbye" to krok w stronę bardziej alternatywnych brzmień, inspirowanych erą emo/nu metal i alt rockiem.
 
Podczas ich występu nie zabraknie mocnych riffów i breakdownów ale pojawią się też chórki i melodyjne refreny!
 
Dla fanów: Bring Me The Horizon, Kingdom of Giants, Our Hollow, Our Home
 
 
ACROSS THE ATLANTIC (post-hardcore/USA)
https://www.facebook.com/acrosstheatlanticband/
 
Kwintet z San Antonio, którego muzykę  można określić jako post-hardcore z wpływami pop punku wzorowany na kapelach jak A Day To Remember, Chunk! No, captain Chunk! czy Close To Home.

Grupa ma na koncie EP-kę "First Things First" i debiutancki album “Holding On To What We Know". Ich druga płyta zatytułowana "Works of Progress" ukaże się 1 września.
Inne wydarzenia
Bilety na: LOVE POLISH JAZZ FESTIVAL - dzień I
Koncert
LOVE POLISH JAZZ FESTIVAL - dzień I
Tomaszów Mazowiecki - 22 Wrzesień 2017 KUP BILET od 30 zł
Bilety na: Koncert inaugurujący sezon artystyczny 2017/18
Koncert
Koncert inaugurujący sezon artystyczny...
Łódź - 22 Wrzesień 2017 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.