Drums Fusion 2020: Jojo Mayer & The Nerve

DRUMS FUSION 2020: Jojo Mayer & The Nerve. New York Sessions in Bydgoszcz  New York Sessions in Bydgoszcz to debiutująca w 2020 roku formuła na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion. Pragniemy w ramach tego nowego cyklu przybliżać publiczności legendarne sylwetki ze świata perkusyjnego, zapraszając do Bydgoszczy muzyków wywodzących się z Nowego Jorku, lub stacjonujących w ciągu swej kariery w tej swoistej stolicy muzyki i sztuki. Z nieukrywaną przyjemnością przychodzi
Organizator

Miejskie Centrum Kultury

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy - Kino Orzeł Marcinkowskiego 12-14 85-056 Bydgoszcz

Dane kontaktowe

Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz

Niedziela 30 maja 2021 19:00
2021-05-30T19:00:00+0200
Drums Fusion 2020: Jojo Mayer & The Nerve
Drums Fusion 2020: Jojo Mayer & The Nerve Miejskie Centrum Kultury
2021-05-30 , godz. 19:00 (Niedziela) Bydgoszcz Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy - Kino Orzeł

Opis wydarzenia:

DRUMS FUSION 2020: Jojo Mayer & The Nerve. New York Sessions in Bydgoszcz 
 
New York Sessions in Bydgoszcz to debiutująca w 2020 roku formuła na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion. Pragniemy w ramach tego nowego cyklu przybliżać publiczności legendarne sylwetki ze świata perkusyjnego, zapraszając do Bydgoszczy muzyków wywodzących się z Nowego Jorku, lub stacjonujących w ciągu swej kariery w tej swoistej stolicy muzyki i sztuki. 
Z nieukrywaną przyjemnością przychodzi nam ogłosić, że gwiazdą New York Sessions in Bydgoszcz w 2020 będzie legendarny Jojo Mayer. Perkusista będzie wyjątkowym gościem festiwalu, w trakcie swojego trzydniowego pobytu w Bydgoszczy poprowadzi autorski masterclass 2 czerwca oraz wystąpi na żywo z grupą The Nerve 4 czerwca. 
Jojo Mayer to wybitny producent muzyczny, muzyk, kompozytor i instrumentalista, wirtuoz perkusji i instrumentów perkusyjnych pochodzący ze Szwajcarii. Regularnie występuje na światowych festiwalach oraz tzw. drum clinics, w tym na: New York Jazz Festival, Warsaw Summer Jazz Days, Festival di Jazz a Lugano, Modern Drummer Festival, Glastonburry Open Air, czy Montreal Jazz Festival. Od wielu lat występuje na żywo i nagrywa płyty z zespołem The Nerve. 
Muzyczne zjawisko, jakim jest grupa The Nerve to ewolucja legendarnego wydarzenia Prohibited Beatz, które zostało zorganizowane prez Jojo Mayera w Nowym Jorku w latach 90. Początkowo polem działań tej formacji były eksperymentalne interakcje między DJ-ami, artystami wizualnymi, muzykami i publicznością, niemniej z czasem grupa znalazła i ugruntowała swój charakter, łącząc instrumentalne improwizacje z programowaną muzyką elektroniczną. Zespół przyswoił szerokie spektrum stylów: od oldschoolowego Jungle, Dub Step, Glitch czy Tech House, po wszystkie rejony dźwięków, które umykają opisom gatunkowym. The Nerve zdobyło serca publiki przez zdolność do wyprowadzenia tradycyjnych form jazzowej improwizacji w świat pędzących rytmów i ery cyfrowej ewolucji. Przy tym wszystkim, grupa celebruje rock’n’rollową postawę polegającą na dobrej zabawie i pokazywania palca każdemu, kto ma z tym problem. 
 
Bilety na koncert w sprzedaży od 30 stycznia w kasie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz online 
Sprzedaż biletów na masterclass ogłosimy 29 lutego 2020r.
 
Jojo Mayer & The Nerve (koncert) 
04.06.2020, godz. 19:00 
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, ul. Marcinkowskiego 12-14 
wstęp: 100zł 
 
Inne wydarzenia
Bilety na: Koncert symfoniczny 6.03.2021 g. 18
Koncert
Koncert symfoniczny 6.03.2021 g. 18
Warszawa - 06 marca 2021 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.