menu zaloguj
KIEDY?
GDZIE?
CO?

Biuro Obsługi Klienta Wyślij bilet ponownie Zmiany w wydarzeniach
ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ

Folk & Jazz pod Tatrami | Hania Rybka Folk Band | Leszek Kułakowski Komeda

3 maja, piątek / May 3, Friday
19.00 / 7.00 p.m.
Folk & Jazz pod Tatrami
Hania Rybka Folk Band
Leszek Kułakowski Komeda
Kino Sokół, ul. Orkana 2


HANKA RYBKA, wszechstronna wokalistka o niepowtarzalnym głosie, wykonująca jazz, folk i fuzję obu gatunków, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu solowego. Dwukrotnie brała udział w warsztatach wokalnych Letniej Akademii Mozartowskiej w Salzburgu. Wystąpiła na wielu festiwalach jazzowych w kraju i za granicą. Jest laureatką konkursów muzyki etno/folk, w tym V Konkursu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Nagrała płytę „I to, i to”, która została wysoko oceniona, uzyskując nominację do nagrody Fryderyka 2004. Koncertuje z Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną pod dyrekcją Agnieszki Kreiner. W 2007 roku została zaproszona do projektu przez legendarnego muzyka jazzowego Benniego Maupina. Efektem ich wspólnej pracy była płyta „Early Reflections” wydana w 2008 roku na rynku amerykańskim. Znalazły się na niej kompozycje inspirowane muzyką Szymanowskiego i folklorem Podhala. Koncerty promujące album odbyły się w USA (LA - Hollywood, Nowy York), Niemczech (Berlin), Słowacji (Koszyce), we Włoszech (Rzym, Turyn, Sycylia, Mediolan, Verona, Ferrara, Catania), Francji (Paryż), Szwajcarii (Genewa) oraz w Polsce (Zakopane, Kalisz, Kraków).


Hanka Rybka – śpiew
Andrzej Jarząbek – skrzypce
Paweł Trebunia-Tutka – altówka
Robert Czech – kontrabas
Leszek Szczerba – saksofon
Sławomir Berny – perkusja************************************************************************

LESZEK KUŁAKOWSKI, pianista, kompozytor, pedagog, profesor zwyczajny klasy kompozycji Akademii Muzycznej w Gdańsku. Dorobek kompozytorski Kułakowskiego obejmuje ponad 150 utworów na różne składy; jego twórczość jest inspirowana jazzem, utworami Krzysztofa Komedy, Fryderyka Chopina, dziełami Trzeciego Nurtu, muzyką religijną i folklorem kaszubskim. Nagrał wiele albumów, m.in. „Chopin & Other Songs”, „Leszek Kułakowski i Kaszubi”, „Komeda in the Chamber Mood”. W programie koncertu znajdą się najsłynniejsze tematy Komedy oraz specjalnie przygotowane fragmenty z jego musicalu „Wygnanie z raju”. Kompozycje te, zrekonstruowane z rękopisów odnalezionych w Holandii, zostały zaaranżowane w formie suity na kwintet jazzowy.

MACIEJ SIKAŁA, czołowy saksofonista tenorowy i sopranowy, lider. Współpracował z Henrykiem Miśkiewiczem, Leszkiem Możdżerem, Lesterem Bowiem, Billym Harperem, Dave’em Liebmanem.

JERZY MAŁEK, trębacz, lider, pedagog. Grał ze Zbigniewem Namysłowskim, Wojtkiem Karolakiem, Tomaszem Szukalskim, Arildem Andersenem, Garym Bartzem, Billym Harperem.

PIOTR KUŁAKOWSKI, kontrabasista młodego pokolenia. Współpracował z Piotrem Wojtasikiem, Januszem Muniakiem, Jarkiem Śmietaną, Tomaszem Szukalskim, Eddiem Hendersonem.

TOMASZ SOWIŃSKI, perkusista, członek zespołów Macieja Sikały, Wojciecha Staroniewicza, Leszka Możdżera, Sławka Jaskułke, Piotra Wojtasika.


Leszek Kułakowski – fortepian
Maciej Sikała – saksofon tenorowy i sopranowy
Jerzy Małek – trąbka, flugelhorn
Piotr Kułakowski – kontrabas
Tomasz Sowiński – perkusja
 
 
*Bilet ulgowy - dzieci do lat 16 oraz od 65 roku, dzieci do lat 4 wstęp bezpłatny, studenci, posiadacze karty dużej rodziny.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.


Zakopane

03.05.2019 , g. 19:00 (piątek)

Kino Sokół Zakopane

 
info

Bilety na termin:
03.05.2019 , g. 19:00 (piątek)

  • 03.05.2019 , g. 19:00
  • Zakopane
  • Kino Sokół Zakopane
  • Kino Sokół Zakopane
3 maja, piątek / May 3, Friday 19.00 / 7.00 p.m. Folk & Jazz pod Tatrami Hania Rybka Folk Band Leszek Kułakowski Komeda Kino Sokół, ul. Orkana 2 HANKA RYBKA, wszechstronna wokalistka o niepowtarzalnym głosie, wykonująca jazz, folk i fuzję obu gatunków, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu solowego. Dwukrotnie brała udział w warsztatach wokalnych Letniej Akademii Mozartowskiej w Salzburgu. Wystąpiła na wielu festiwalach jazzowych w kraju i za granicą. Jest laureatką konkursów muzyki etno/folk, w tym V Konkursu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Nagrała płytę „I to, i to”, która została wysoko oceniona, uzyskując nominację do nagrody Fryderyka 2004. Koncertuje z Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną pod dyrekcją Agnieszki...
info
info