Organizator

New York Sp. z o.o.

Dane kontaktowe

Piotrkowska 62
90-105 Łódź

Środa 19 Kwiecień 2017 20:00
2017-04-19T20:00:00+0200
Jennifer Batten – Gitarzystka Michaela Jacksona - w klubie New York!
Jennifer Batten – Gitarzystka Michaela Jacksona - w klubie New York! New York Sp. z o.o.
2017-04-19 , godz. 20:00 (Środa) Łódź Klub Muzyczny NEW YORK
INFO

Opis wydarzenia:

Jennifer Batten

Gitarzystka Michaela Jacksona w klubie New York!

 

JENNIFER BATTEN - legendarna, uznana na całym świecie gitarzystka, przez 10 lat współpracowała z Królem Pop’u MICHAEL’EM JACKSONEM.
Grała z takimi gwiazdami jak: JEFF BECK, CARMINE APPICE, CARLEM ANDERSONEM I MICHAELEM SEMBELLO.

Ponadto współdziałała z firmą Washburn, od lat grała wiernie na gitarach tej firmy, została wybrana przez czytelników najsłynniejszego magazynu gitarowego świata Guitar Player - NAJLEPSZĄ GITARZYSTKĄ ŚWIATA!

Wśród nagrodzonych w innych kategoriach znaleźli się między innymi: ERIC CLAPTON, PAT METHENY, KIRK HAMMETT, WARREN HAYNES, DEREK TRUCKS.
Jej koncerty to multimedialne widowisko (obraz + dźwięk) Muzyka z pogranicza rocka, jazzu, fusion, world music.

PODCZAS KONCERTU WYKONA SET TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON!
Druga część koncertu z zespołem w składzie: Łukasz Gorczyca - bass, Tomasz Dominik - dr, Jarosław Małys - kb i Krzysztof Chruściel - voc.


Styl JENNIFER BATTEN wywodzi się z brzmienia gitary undergroundowej, a muzyczna prasa opiniotwórcza od razu wychwyciła jej wyrazisty charakter, w którym czuć było mocny wpływ gitary elektrycznej.

Przełom w karierze Jennifer nastąpił w chwili, gdy spośród ponad stu gitarzystów, została wybrana do składu MICHAELA JACKSONA. Zespół stworzony z muzyków na bardzo wysokim poziomie podróżował po świecie przez półtora roku, dając koncerty ponad cztero i półmilionowej publiczności.

W 2012 roku z okazji 25-lecia wydania albumu Michaela Jacksona "BAD", Sony opublikowało album DVD z finałowego koncertu trasy, który odbył się na Stadionie Wembley. Jennifer nie zmarnowała okazji, jaka nadarzyła się podczas tego tourne i od razu rozpoczęła pracę nad swoim debiutanckim albumem. Producentem płyty był Michael Sembello (były gitarzysta Stevie Wonder'a). Ledwo ukazał się jej debiutancki album: "Above, Below, and Beyond's" (wiosna, 1992r.), a znów dostała propozycję występowania u boku MICHAELA JACKSONA, tym razem podczas "Dangerous Tour".

W styczniu 1993 roku wraz z MICHAELEM JACKSONEM wzięła udział w telewizyjnym show, podczas słynnego amerykańskiego święta footbolu - Superbowl XXVI, emitowanego w 80 krajach. Oglądalność tego dnia pobiła rekord w historii telewizji.

Na tuż przed tym, jak opuściła tourne z MICHAELEM JACKSONEM, które było poświęcone albumowi HIStory (1997 r.), wydała kolejny album "Momentum".

Na wiosnę 1998 r. Jeff Beck przedstawił Jennifer propozycję dołączenia do jego zespołu.
Połączyli siły na 3 lata, czego wynikiem były albumy: "Who Else" oraz "You Had It Coming", oba poparte międzynarodową trasą koncertową. Zapis fragmentu wspólnej trasy można obejrzeć na płycie DVD o tytule - Jeff Beck Live in Tokyo 1999".

Jennifer wydała dwie książki oraz trzy płyty solowe, które łączą w sobie tradycyjną muzykę europejską, elektroniczną i rock’n’roll.

Inne wydarzenia
Bilety na: ANIA DĄBROWSKA // Wrocław
Koncert
ANIA DĄBROWSKA // Wrocław
Wrocław - 24 Kwiecień 2017 INFO
Bilety na: Edyta Geppert
Koncert
Edyta Geppert
Bydgoszcz - 24 Kwiecień 2017 KUP BILET
Bilety na: BRODKA Clashes Tour 2017 // Katowice - WYPRZEDANY
Koncert
BRODKA Clashes Tour 2017 // Katowice -...
Katowice - 24 Kwiecień 2017 INFO
Bilety na: The Heaven And Hell Tour
Koncert
The Heaven And Hell Tour
Poznań - 25 Kwiecień 2017 KUP BILET
Bilety na: Koncert kameralny 25.04.17 g. 19.00
Koncert
Koncert kameralny 25.04.17 g. 19.00
Warszawa - 25 Kwiecień 2017 INFO
Bilety na: XII URODZINY TEATRU - MAJEWSKI & TYLMAN. Koncertowo i z humorem na dwa fortepiany
Koncert
XII URODZINY TEATRU - MAJEWSKI & TYLMA...
Warszawa - 25 Kwiecień 2017 INFO
Bilety na: Dżem
Koncert
Dżem
Poznań - 25 Kwiecień 2017 KUP BILET
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.