KOMBI, Krystyna Stańko Quintet "Głosy dla Hospicjów" - wszystkie bilety

Organizator

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Dane kontaktowe

ul. Ołowianka 1
80-751 Gdańsk

2019-10-12T18:00:00+0200
KOMBI, Krystyna Stańko Quintet "Głosy dla Hospicjów" Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
2019-10-12, godz. 18:00 (Sobota) Gdańsk Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina

Opis wydarzenia:

KOMBI i Krystyna Stańko Quintet
Legendarny zespół KOMBI ze Sławomirem Łosowskim na czele oraz Krystyna Stańko Quintet wystąpią w koncercie z cyklu „Głosy dla Hospicjów”.
KOMBI to zespół prezentujący muzykę elektroniczną, na pograniczu jazz-rocka, fusion, z ponad 42-letnią historią. Kojarzony z wielkimi hitami, takimi jak Nasze Rendez-vous, Black and white, czy piosenką Słodkiego, miłego życia, za którą zdobył nagrodę publiczności podczas XXI Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1984 r. Oryginalne brzmienie zespołu od lat nadaje mu Sławomir Łosowski, który jako pierwszy w Polsce w twórczości muzycznej wykorzystywał sampler Ensoniq Mirage, a później również komputer Commodore 64. Muzyk w 2019 r. obchodzi 50-lecie pracy twórczej. Zespół wystąpi w składzie: Sławomir Łosowski, Zbyszek Fil (wokal), Karol Kozłowski (bas), Tomasz Łosowski (perkusja).
Krystyna Stańko Quintet wystąpi w pierwszej części koncertu.
Krystyna Stańko jedna z najlepszych polskich wokalistek jazzowych, obdarzona wspaniałym kontraltem, wystąpi wraz z wybitnymi jazzmanami: Dominikiem Bukowskim, Piotrem Lemańczykiem, Irkiem Wojtczakiem, Cezarym Konradem, Marcinem Wądołowskim.
Krystyna Stańko jest zdobywczynią wielu nagród, w tym I nagrody im. Anny Jantar w kategorii Debiuty w 1991 r. W 2014 r. otrzymała brązowy medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Nagrała dotąd dziesięć albumów muzycznych, m.in. Kropla Słowa, uhonorowany tytułem albumu roku 2012 miesięcznika JazzForum.  8 marca 2019 ukazała się płyta Aquarius. The Orchestral Session z udziałem orkiestry kameralnej Sinfonia Viva, w aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
„Głosy dla Hospicjów” w całej Polsce otwierają kampanię „Hospicjum to też Życie” inicjowaną przez Fundację Hospicyjną. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC oraz budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej.
Program koncertu
18.00 – 19.00 Krystyna Stańko Quintet
19.00 – 19.30 przerwa połączona z charytatywną aukcją
19.30 – 20.30 KOMBI

Bilety do nabycia
- kasy Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
- bilety24.pl
- eBilet.pl
Organizatorem koncertu jest Fundacja Hospicyjna.
Więcej informacji na stronie www.fundacjahospicyjna.pl
Inne wydarzenia
Bilety na: NA WOLNYM - koncert CLOCK MACHINE & MITOCHONDRIUM
Koncert
NA WOLNYM - koncert CLOCK MACHINE & MI...
Poznań - 26 lipca 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.