Retrospective - Starsabout - Melanie Mau & Martin Schnella - wszystkie bilety

Organizator

WATER CONCEPT

Dane kontaktowe

B.Jeziorkowskiej 4/1
64-100 Leszno

2019-09-19T19:00:00+0200
Retrospective - Starsabout - Melanie Mau & Martin Schnella WATER CONCEPT
2019-09-19, godz. 19:00 (Czwartek) Wrocław Stary Klasztor
Retrospective - Starsabout - Melanie Mau & Martin Schnella WATER CONCEPT
2019-09-20, godz. 19:00 (Piątek) Kraków Klub Zaścianek
Retrospective - Starsabout - Melanie Mau & Martin Schnella WATER CONCEPT
2019-09-21, godz. 19:00 (Sobota) Piekary Śląskie Ośrodek Kultury Andaluzja
Retrospective - Starsabout - Melanie Mau & Martin Schnella WATER CONCEPT
2019-09-26, godz. 19:00 (Czwartek) Gdańsk Wydział Remontowy
Retrospective - Starsabout - Melanie Mau & Martin Schnella WATER CONCEPT
2019-09-27, godz. 19:00 (Piątek) Poznań Klub u Bazyla
Retrospective - Starsabout - Melanie Mau & Martin Schnella WATER CONCEPT
2019-09-28, godz. 19:00 (Sobota) Warszawa VooDoo Club

Opis wydarzenia:


"Latent Avidity" nowa płyta Retrospective. We wrześniu zespół rusza w trasę koncertową promującą nowe wydawnictwo. Towarzyszyć im będzie nostalgiczny, pełen emocji Starsabout oraz zbierający znakomite recenzję w całej Europie, duet akustyczny Melanie Mau & Martin Schnella.
 
Retrospective to zespół‚ działający na rynku muzycznym już przeszło 10 lat. Formacja wypracowała swój własny, charakterystyczny styl, będący wariacją na temat szeroko rozumianego rocka progresywnego, art rocka i mocniejszych metalowych brzmień. Zespół‚ nie zamyka się ściśle w jednej stylistyce, potrafi kreować klimatyczne muzyczne pejzaże przepełnione emocjami, ale również zaskoczyć słuchacza ostrym, rockowym brzmieniem. Najnowszy album Latent Avidity jest znakomitym przykładem wojaży po różnych stylach muzycznych przy jednoczesnym zachowaniu typowo art-rockowej melodyjności kompozycji.
Zespół Retrospective serwuje na koncertach energetyczne show, które z pewnością porwie każdego fana progresywnego rocka spod znaku Riverside, Porcupine Tree czy Anathemy. Drapieżny i mocny wokal Jakuba Roszaka, wspierany przez kontrastujący z nim delikatny głos Beaty Łagody tworzą wyjątkowy duet, który stał się elementem rozpoznawczym zespołu. Całą muzykę napędza dynamiczna sekcja, a rockowej mocy dostarczają dwie świetnie współpracujące gitary.
Formacja występowała u boku takich wykonawców jak: Riverside, Fish, RPWL, Antimatter, Big Big Train, Behemoth, Threshold, Subsignal, Lazuli, Disperse, Coma, Illusion, Dżem, Turbo, Fismoll, Edyta Bartosiewicz. Grupa zagrała ponad 200 koncertów w Polsce oraz w Europie. Retrospective występowało na wielu festiwalach w roli headlinera. Warto wspomnieć o takich wydarzeniach jak Progressive Promotion Festival w Russelsheim lub na Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego W Toruniu. W 2018 roku grupa pojawiła się na jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych na świecie festiwali muzyki progresywnej Night Of The Prog.
Retrospective tworzą: Jakub Roszak, Beata Łagoda, Łukasz Marszałek, Maciej Klimek, Robert KusikStarsabout i ich ''dream sounds'' – czyli nostalgiczne, pełne emocji piosenki, swobodnie balansujące na pograniczu alternatywnego rocka z progresywnymi i post-rockowymi odniesieniami. Zadebiutowali przed trzema laty odrealnioną, rozmarzoną płytą ''Halflights'', która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem słuchaczy oraz niezależnego środowiska muzycznego. W czerwcu 2017 otwierali ceniony w kraju Halfway Festival. Natomiast pod koniec 2017 r. nakładem niemieckiego labelu Progressive Promotion Records, ukazał się ich drugi album ''Longing For Home''. Dzięki tej płycie o zespole coraz częściej pisze się za granicą. Od końca 2018 r. grupa – już jako kwintet  – nieprzerwanie pracuje nad nowymi utworami.
Istotą brzmienia Starsabout jest połączenie marzycielskich linii melodycznych z charakterystycznym, nostalgicznym i emocjonalnym brzmieniem gitar, które otulają słuchacza niczym delikatna, wieczorna mgła.
 
Starsabout tworzą: Piotr Trypus (głos i gitara), Tomasz Kryjan (gitara), Piotr Ignatowicz (bas), Sergiusz Pruszyński (perkusja), Marcin Wasiluk (klawisze, gitara).


Melanie Mau & Martin Schnella
Wszystko zaczęło się od coveru utworu „Miracles Out Of Nowhere” autorstwa Kansas. Melanie Mau i Martin Schnella, pochodzący z pięknych gór Harz w Niemczech, oddani muzyce, odkryli swoją pasję do wspólnego grania  - i ta piosenka była punktem wyjścia!
Postanowili przearanżować, w ich własnym stylu, piosenki  z różnych gatunków muzycznych, aby nadać melodiom nowe, świeże spojrzenie. Jednakże, będąc pasjonatami tworzenia nowych dźwięków, Melanie i Martin konsekwentnie pracują również nad własnymi kompozycjami. Stylistycznie muzyka tego duetu jest mieszanką ludowej muzyki rockowej i zawiera wpływy rocka progresywnego.
Brzmienie tego duetu mimo, że często oparte tylko na wokalach i giatrze akustycznej jest czyms absolutnie wyjątkowym - każda piosenka to prawdziwy „Gray Matter”. Peter Gabriel, The Police czy Iron Maiden to jedni z wielu artystów których coverów można się spodziewać na koncertach Melanie i Martina. Nie będa to zwykłe covery, tylko orginalne aranżacje, za które duet jest doceniany w całej Europie.

 
Inne wydarzenia
Bilety na: WHITNEY HOUSTON SYMFONICZNIE
Koncert
WHITNEY HOUSTON SYMFONICZNIE
Bydgoszcz - 23 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Trzebnica FLUO PARTY
Koncert
Trzebnica FLUO PARTY
Trzebnica - 23 sierpnia 2019 kup bilet od 27 zł
Bilety na: Kwadrofonik i Adam Strug „Requiem ludowe” - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Koncert
Kwadrofonik i Adam Strug „Requiem ludo...
Leszno - 26 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Lukas Geniušas - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Koncert
Lukas Geniušas - KONCERT - BAROK PLUS...
Leszno - 26 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Anton Batagov „Selected Letters of Sergei Rachmaninoff” - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Koncert
Anton Batagov „Selected Letters of Ser...
Leszno - 28 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Z LETNIM POWIEWEM
Koncert
Z LETNIM POWIEWEM
Bydgoszcz - 30 sierpnia 2019 kup bilet od 20 zł
Bilety na: HOLLYWOODZKI WIECZÓR
Koncert
HOLLYWOODZKI WIECZÓR
Jelenia Góra - 30 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Big Bass Bomb 2019
Koncert
Big Bass Bomb 2019
Wągrowiec - 30 sierpnia 2019 kup bilet od 5 zł
Bilety na: Hanna Śleszyńska, Bartosz Bandura „Zaśpiewać Brechta” - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Koncert
Hanna Śleszyńska, Bartosz Bandura „Zaś...
Leszno - 30 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: FINAŁ KP - HARFY PAPUSZY
Koncert
FINAŁ KP - HARFY PAPUSZY
Łódź - 31 sierpnia 2019 INFO
Bilety na: Julia Sawicka, Michał Sławecki, Nikola Kołodziejczyk Projekt „Haendel XXI” - KONCERT - BAROK PLUS FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
Koncert
Julia Sawicka, Michał Sławecki, Nikola...
Leszno - 01 września 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.