Aula Uniwersytecka w Toruniu

Data budowy: 1969-1972
Pojemność 
1000 miejsc
 
Aula Uniwersytecka to wyjątkowy punkt na mapie Torunia. O budowie kompleksu budynków uniwersyteckich postanowiono w związku z 500-leciem urodzin Mikołaja Kopernika. Aula powstała jako reprezentacyjna część miasteczka akademickiego w latach 1969-1972, głównie według projektu Marka Różańskiego. Za plany budynku odpowiadała pracownia specjalnie utworzona na Politechnice Warszawskiej.

Fasada budynku zdobiona jest specjalną konstrukcją artystyczną autorstwa Stefana Knappa. Gmach auli objęty ochroną konserwatorską. Pomimo, że sala pełni głównie funkcje edukacyjne, to do czasu wybudowania Centrum Jordanki była największą sceną w Toruniu i jedynym miejscem umożliwiającym organizację dużych wydarzeń kulturalnych. Warunki, którymi dysponuje Aula Uniwersytecka są odpowiednie do odbywania się wydarzeń o różnych charakterze, m.in. targów, konferencji, widowisk i koncertów.
 


Artyści
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.