Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu

Data budowy: 1889-1891
Pojemność
Sala Wielka: 300 miejsc
Sala Mała: 120 miejsc
Sala Malinowa: 80 miejsc
Galeria: 70 miejsc
Artus Cinema: 46 miejsc
 
Dwór Artusa to nazwa budynku, która towarzyszy toruńskiemu Rynkowi i już od XIV wieku, kiedy wzniesiono pierwszy gmach noszący to miano. To właśnie tam podpisano akt pokoju toruńskiego kończący wojnę trzydziestoletnią. Po rozebraniu budynku w 1826 r., postawiono kolejny o tej samej nazwie i rozebrano 1889 roku.

Trzeci Dwór Artusa, który istnieje po dziś dzień został ukończony w 1891 roku. W dwudziestoleciu międzywojennym gmach pełnił funkcje reprezentacyjne, a gościli w nim m.in. Marszałek Józef Piłsudski, gen. Józef Haller oraz byli prezydenci RP Stanisław Wojciechowski i Ignacy Mościcki.

Od 1993 roku obiekt jest siedzibą toruńskiego Centrum Kultury, które zostało przemianowane w 1995 roku na Centrum Kultury Dwór Artusa. Aktualnie obiekt umożliwia organizację wymagających wydarzeń. CKDA organizuje m.in. imprezy kulturalne, festiwale, kongresy, sympozja oraz konferencje.
 
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.