Filharmonia Gorzowska

Data budowy: 2011 r.
Pojemność 
Sala Koncertowa: 598 miejsc
Sala Kameralna: 150 miejsc
 
Filharmonia Gorzowska to 5-kondygnacyjny gmach, usytuowany w centrum Gorzowa Wielkopolskiego. Powstał w 2011 roku według projektu architekta Daniela Frąca. Przeszklony budynek o nowoczesnych wnętrzach, stwarza duże możliwości organizacyjne. Sala koncertowa posiada 598 miejsc, a jej akustyka zaliczana jest do najlepszych w Polsce. Ponadto w obiekcie mieści się sala kameralna, zaplecze artystyczne, cztery sale prób, dziedziniec wypoczynkowy, wielopoziomowy parking, przestrzeń administracyjna i przestrzeń publiczna, foyer oraz bistro. Dzięki temu w Filharmonii mogą odbywać się nie tylko koncerty, ale również inne formy aktywności kulturalnej i edukacyjnej. 
Filharmonia Gorzowska to jedna z najmłodszych filharmonii w Polsce. Długo wyczekiwana inwestycja wyróżniła się spektakularnymi, nieszablonowymi rozwiązaniami architektonicznymi. Wraz z powstaniem obiektu w jej wnętrzach działalność rozpoczęła stała orkiestra symfoniczna. Gmach Filharmonii na co dzień jest otwarty dla zwiedzających.


Filharmonia Gorzowska - wydarzenia
Grupa MoCarta i Przyjaciele Agencja Artystyczna Art Projekt
2021-06-25, godz. 18:00 (Piątek) Gorzów Wielkopolski Filharmonia Gorzowska
10 TENORÓW Centrum Edukacji Artystycznej - Filharmonia Gorzowska
2021-11-04, godz. 17:00 (Czwartek) Gorzów Wielkopolski Filharmonia Gorzowska
10 TENORÓW Centrum Edukacji Artystycznej - Filharmonia Gorzowska
2021-11-04, godz. 20:00 (Czwartek) Gorzów Wielkopolski Filharmonia Gorzowska
WALDEMAR MALICKI - NAGA PRAWDA O KLASYCE Centrum Edukacji Artystycznej - Filharmonia Gorzowska
2021-11-06, godz. 16:00 (Sobota) Gorzów Wielkopolski Filharmonia Gorzowska


Artyści
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.