Hala Gdynia Arena

Data budowy: 28 grudnia 2008 r.
Pojemność 
5 500 miejsc
 
 
Hala Gdynia Arena to wielofunkcyjny obiekt, w którym organizowane są koncerty, wydarzenia sportowe, konferencje i targi. Budowę obiektu ukończono w 2008 roku, a nowoczesne technologie i doskonała akustyka sprawiły, że stał się on ważnym centrum życia kulturalno-społecznego w Gdyni. Konstrukcja budynku przypomina formą skorupę żółwia, a liny i maszty nawiązują do statków morskich. Po bokach mieszczą się skalne ściany z roślinnością. Halę zaprojektowało biuro Karczewski & Bernier Architectes oraz ATI Architektura Technika Inwestycje.

Ponad 100 wydarzeń rocznie wskazuje na dużą popularność obiektu wśród organizatorów. Odbywają się tu wysokiej rangi wydarzenia sportowe oraz koncerty, widowiska, wystawy i targi. Hala Arena jest położona niedaleko centrum miasta i posiada dobre połączenie z siecią komunikacji publicznej, a ponadto dysponuje około pięcioma tys. miejsc parkingowych. 


Artyści
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.