Hala Legionów w Kielcach

Data budowy: 2010-2013
Pojemność 
4200 miejsc
 
 
Hala Legionów znajduje się w południowej części miasta, przy ulicy Drogosza 2. Jest częścią Zespołu Obiektów Sportowych, w którego skład wchodzą: stadion lekkoatletyczny i hotel Maraton. Tuż obok znajduje się kompleks leśny - "Stadion leśny" oraz wyciąg orczykowy na górę Pierścienica.

Na znajdującej się w Hali Legionów płycie z dębowym parkietem o wymiarach 55 na 38 metrów mieszczą się pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, futsalu, siatkówki, koszykówki lub trzy boiska do siatkówki lub tenisa. Pojemność hali do 4200 osób, w tym 3000 miejsc stałych, 300 miejsc na trybunie teleskopowej istnieje możliwość dostawienia 900 krzeseł na obiekcie w celu organizacji imprez sportowych i rekreacyjnych oraz organizacji imprez kulturalno-rozrywkowych. Druga część hali mieści czterotorową bieżnię o długości 75 metrów, skocznie do skoków o tyczce, wzwyż i w dal. W pozostałych pomieszczeniach znajduje się z siłownia, sale konferencyjne i bankietowe, szatnie dla zawodników i sędziów oraz magazyny sprzętów.


Artyści
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.