Hala Łuczniczka w Bydgoszczy

Data budowy: 11 października 2002 r.
Pojemność 
8 764 miejsc


Hala Łuczniczka to miejsce przystosowane do organizacji koncertów, zawodów sportowych oraz wystaw. Obiekt został ukończony w 2002 roku, według projektu architekta Zenona Nowackiego. Jego wykonawcą była bydgoska firma „Inter Bud”. Nazwa Łucznika nawiązuje do jednego z symboli Bydgoszczy — rzeźby „Łuczniczka” z 1908r., autorstwa Ferdinanda Lepcke, która znajduje się w parku Jana Kochanowskiego. W 2019 roku hala zyskała sponsora tytularnego, dzięki czemu obiekt zmienił nazwę na „Immobile Łuczniczka”.

Hala powstała na wyjątkowo atrakcyjnych terenach nabrzeża Brdy. Pomimo, że obiekt znajduje się w centrum Bydgoszczy, w jego okolicy nie brakuje terenów zielonych, parków i oczek wodnych. Strategiczne położenie pozwala na łatwy dostęp do obiektu – jest on połączony ze środkami komunikacji miejskiej i posiada obszerny parking.

Do kompleksu budynków, które pełnią funkcje pomocnicze Hali Łuczniczki należy hala „Arena” oraz Bydgoskie Sztuczne Lodowisko „Torbyd”. Hala Łuczniczka umożliwia organizację międzynarodowych zawodów sportowych, a w przeszłości odbywały się w niej m.in. siatkarskie mecze Ligii Światowej, Mistrzostwa Europy siatkarek, Mistrzostwa Europy mężczyzn w koszykówce, gale bokserskie oraz liczne festiwale i wystawy.


Artyści
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.