Hala Sportowa MOSiR Chorzów

Data budowy: 1982 r.
Pojemność 
Wydarzenia sportowe: 1000 miejsc 
Koncerty: 1500 miejsc
 
Hala Sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chorzowie to budynek o oryginalnej historii i architekturze. Został oddany do użytku w 1982 roku i przez ponad dwadzieścia lat służył pracownikom Huty Żelaza Batory. W 1996 roku obiekt został gruntownie przebudowany. Po remoncie obiekt zyskał nowego właściciela, stając się najważniejszą nieruchomością chorzowskiego Ośrodka Sporu i Rekreacji. Od tej pory boisko przy ul. Dąbrowskiego 113 stało się miejscem ważnych wydarzeń i zapisało się na kartach historii miasta. Gmach był świadkiem wielkich sportowych emocji, m.in. podczas Turniejów o Puchar Śląska w piłce ręcznej kobiet i finału siatkarskiej Ligi Światowej.
 
Aktualnie hala MOSiR jest nowoczesnym i dobrze wyposażonym obiektem. Na płycie głównego boiska odbywają się m.in. mecze ligowe w halowej piłce nożnej i piłce ręcznej. Na co dzień trenują tu piłkarze Clearexu Chorzów i piłkarki ręczne Ruchu Chorzów. Na uwagę zasługuje również zaplecze. Do dyspozycji są treningowe sale gimnastyczne, sale konferencyjne, sauna i gabinet odnowy biologicznej.
 
Sala oprócz ważnych funkcji sportowych jest również miejscem, w którym odbywają się wydarzenia kulturalne. Popularni polscy artyści regularnie występują w hali, m.in. podczas corocznej Chorzowskiej Biesiady Rocznicowej.
 
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.