Nowy Teatr w Warszawie

Data budowy: 1927 r.
Pojemność 
Sala Widowiskowa: 450 miejsc
 
Gmach pełniący funkcję siedziby Teatru Nowego w Warszawie powstał w 1927 roku jako hala warsztatowa do naprawy wozów przedsiębiorstwa, które zajmowało się oczyszczeniem miasta. Teatr Nowy jest jedną z polskich instytucji kulturalnych cieszących się międzynarodowym uznaniem. Jednak przez wiele lat artyści nie dysponowali własną sceną. 

Zmieniło się to w 2008 roku. Zabytkowe zabudowania hali przy ul. Madalińskiego w Warszawie zostały zrewitalizowane według projektu biura „Piotr Fortuna Architekci” i przystosowane do pełnienia funkcji ośrodka kultury. Tym samym obiekt dołączył do licznej w Polsce grupy zmodernizowanych budynków, które zyskały nową funkcjonalność. Ustawienia sali pozwalają na jednoczesne przeprowadzanie spektakli i wystaw. Obiekt zyskał także całoroczne szklane drzwi oraz dużo przestrzeni przyjaznej inicjatywom artystycznym, z której korzystają widzowie dorośli oraz dzieci. 
 
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.