Teatr Baj Pomorski w Toruniu

Data budowy: budynek przedwojenny
Pojemność
Duża Sala: 304 miejsca
Mała Sala: 120 miejsc


Budynek usytuowany przy ul. Piernikowskiej 9 w Toruniu przed wojną pełnił funkcje Domu Harcerskiego. W czasie wojny w budynku działał Niemiecki Teatr Zamkowy.
Od 1946 r. gmach jest siedzibą Teatru „Baj”. Przez ponad 70 lat modernizacji, obiekt został całkowicie przekształcony, a wnętrze dostosowane do współczesnych standardów. Prace remontowe rozpoczęły się w latach 50. XX wieku.
Modernizacja, której obiekt zawdzięcza swój aktualny, charakterystyczny wygląd została przeprowadzona w latach 2005-2006. Projekt to wynik współpracy architektów Elżbiety i Mateusza Grochowskich oraz czeskiego scenografa Pavla Hubička. W konstrukcji użyto wielu różnych materiałów, m.in. cegły, szkła, betonowych płyt i drewna. Wejście do budynku nadaje obiektowi oryginalności – ma kształt starej drewnianej szafy, a okna przypominają książki poukładane na półkach. Również wnętrze budynku zostało odnowione i dostostosowane do współczesnych standardów.
 
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.