Teatr Stary w Bolesławcu

Data budowy: 1857 r.
Pojemność
Sala widowiskowa: 231 miejsc


Za datę budowy gmachu Teatru Starego przyjmuję się rok 1857. Wcześniej w tym miejscu istniały zabudowania, które pełniły funkcję miejskiego arsenału. Po przebudowie obiekt otwarto jako Stadtheater – niemiecki teatr miejski. W latach 1885-86 budynek przeszedł gruntowny remont, którego efekty, w postaci wyglądu zewnętrznego bryły, podziwiać można do dzisiaj. Autorami projektu przebudowy byli znani architekci teatralni Wilhelm Doerich i Richard Schiller. 
Do 1945 roku gmach pełnił funkcję siedziby niemieckich teatrów objazdowych. Po wojnie, w latach 70., budynek udostępniono Młodzieżowemu Domu Kultury, który funkcjonuje w nim do dzisiaj. 
W 1999 roku obiekt przejęło starostwo powiatowe. Stan budynku nie pozwalał jednak na dalsze użytkowanie i konieczna była gruntowna przebudowa. Modernizację ukończono w 2012 roku i do obiektu powróciły organizacje kulturalne. Obecnie Teatr Stary nie posiada stałego zespołu artystycznego.


Teatr Stary w Bolesławcu - wydarzenia
2021-10-08, godz. 19:00 (Piątek) Bolesławiec Teatr Stary w Bolesławcu


Artyści
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.