Dziób w dziób - ON-LINE

Dla wielbicieli Teatru im. H. Ch. Andersena, a w szczególności dla grup zorganizowanych przygotowaliśmy propozycję obejrzenia spektaklu on-line oraz uczestnictwa w warsztacie po spektaklu,  bez wychodzenia z sali lekcyjnej.   A) Spektakl pt. „Dziób w dziób” w reżyserii Elżbiety Depty jest współczesnym dramatem autorstwa Maliny Prześlugi. Opowieść toczy się wokół przygód Bandy honorowych gołębi, które walczą z podwórkową kotką Dolores, podejrzewając ją o zjedzenie ich tow
Organizator

Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie

https://live.bilety24.pl Transmisja online -

Dane kontaktowe

Al.Racławickie 8/25
20-037 Lublin

terminy od 12-10-2020 do 30-06-2021
2020-10-12T00:00:00+0200 2021-06-30T00:00:00+0200
Dziób w dziób - ON-LINE
Dziób w dziób - ON-LINE Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie
od 12-10-2020 do 30-06-2021 - https://live.bilety24.pl

Opis wydarzenia:

Dla wielbicieli Teatru im. H. Ch. Andersena, a w szczególności dla grup zorganizowanych przygotowaliśmy propozycję obejrzenia spektaklu on-line oraz uczestnictwa w warsztacie po spektaklu,  bez wychodzenia z sali lekcyjnej.
 
 
 
A) Spektakl pt. „Dziób w dziób” w reżyserii Elżbiety Depty
 
jest współczesnym dramatem autorstwa Maliny Prześlugi. Opowieść toczy się wokół przygód Bandy honorowych gołębi, które walczą z podwórkową kotką Dolores, podejrzewając ją o zjedzenie ich towarzysza Janusza. Plany krzyżuje im pojawienie się wróbla Przemka, który bardzo chciałby dołączyć do Bandy i stać się jednym z gołębi. Jednak czy wróbel może kiedykolwiek zostać gołębiem?
 
Historia porusza bardzo aktualne tematy budowania poczucia wspólnoty, miejsca dla inności w grupie i konfliktu wartości. Wciągająca akcja i komediowy nastrój utworu sprawia, że jest on przeznaczony dla widzów w różnym wieku. Spektakl dla dzieci od 6 lat.
 
Wymagania techniczne:
 
·         komputer, duży monitor, głośnik
 
B) Warsztat on-line do spektaklu „Dziób w dziób”
 
Po spektaklu bohaterowie – Mariola i Przemek spytają Was nie tylko o wrażenia, ale również o to, czym jest odrzucenie, inność, współpraca w grupie. Zdefiniujemy, czym jest „banda” i czy my jako klasa możemy ją tworzyć, jakie zasady będą obowiązywały w naszej grupie, co nas będzie charakteryzować. Podczas spotkania sprawdzimy też, jakie typy lalek zostały wykorzystane w spektaklu oraz sprawdzimy, czy wykorzystując skarpetkę możemy stworzyć swój mini teatr w klasie. Prowadzenie: Małgorzata Adamczyk – pedagog teatralny.
 
Wymagania techniczne:
 
·         zainstalowany program do spotkań on-line ZOOM
 
·         wyświetlenie warsztatu przy wykorzystaniu dużego monitora lub ekranu monitora
 
·         podłączenie do kamery internetowej, tak aby prowadzący mógł widzieć uczestników warsztatu
 
Przygotowanie do warsztatu:
 
·         skarpetka dla każdego uczestnika warsztatu, duży arkusz papieru (format B1 lub B2), marker
 
 
 
Cennik:
 
A) spektakl – 200 zł (grupa)
 
B) warsztat – 100 zł (grupa)
 
(A + B) warsztat + spektakl 300 zł
 
 
 
Kontakt:
 
Dział Organizacji Widowni - Beata Saj, tel.: 502 663 873 i Tomasz Tylus , tel.: 691 910 201,
 
e-mail: organizacjawidowni@teatrandersena.pl lub bezpośrednio przez Bilety24.pl
 
 
 
 
 
„Dziób w dziób” jest współczesnym dramatem autorstwa Maliny Prześlugi. Opowieść toczy się wokół przygód Bandy honorowych gołębi, które walczą z podwórkową kotką Dolores, podejrzewając ją o zjedzenie ich towarzysza Janusza. Plany krzyżuje im pojawienie się wróbla Przemka, który bardzo chciałby dołączyć do Bandy i stać się jednym z gołębi. Jednak czy wróbel może kiedykolwiek zostać gołębiem?

Historia porusza bardzo aktualne tematy budowania poczucia wspólnoty, miejsca dla inności w grupie i konfliktu wartości. Wciągająca akcja i komediowy nastrój utworu sprawia, że jest on przeznaczony dla widzów w różnym wieku.

Za inscenizację dramatu odpowiedzialna jest reżyserka Elżbieta Depta, mająca doświadczenie w pracy w teatrach dramatycznych w Warszawie, Bydgoszczy, Gnieźnie i Kielcach. Laureatka Nagrody Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za oprawą scenograficzną i wykonaniem lalek do spektaklu stoi młode małżeństwo – tandem artystyczny – Agata Andrusyszyn-Chwastek scenografka, nagrodzona główną nagrodą na Festiwalu Nowej Scenografii 2016 oraz Patryk Chwastek artysta – malarz, którego prace prezentował w galeriach w Polsce i za granicą. Ich pomysł na scenografię polega na stworzeniu jej z rzeczy z recyklingu, zebranych na potrzeby spektaklu. Co więcej do współpracy artyści zaprosili samych widzów. Podczas poprowadzonych przez nich warsztatów robienia lalek, widzowie stworzyli fragmenty scenografii, które zostały wykorzystane w spektaklu.

Twórcy

    Reżyseria: Elżbieta Depta
    Scenografia: Agata Andrusyszyn-Chwastek
    Projekty lalek: Patryk Chwastek
    Muzyka: Łukasz Maciej Szymborski

Obsada
Piotr Bublewicz
Maria Wąsiel
Katarzyna Staniewska
Kacper Kubiec
Bożena Dragun
Bartosz Siwek
Jacek Dragun
Roma Drozdówna
 
Do logowania wystarczy kod biletu (CODE) który znajdą Państwo na swoim bilecie. Kod wpisujemy pod adresem: https://live.bilety24.pl/event/index/050146f3a201ca8d30f8983730643f71183f3fb6
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.