ETHNO PORT 2019 - Kapela Brodów (Polska) - wszystkie bilety

Organizator

Centrum Kultury ZAMEK

Dane kontaktowe

Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań

1970-01-01T01:00:00+0100
Obecnie nie posiadamy w sprzedaży biletów na to wydarzenie.

Opis wydarzenia:

Ethno Port 2019 - Kapela Brodów (Polska)
14.06, g. 17, Sala Wielka, bilety 20 zł
Kapela Brodów
Założona prawie trzydzieści lat temu Kapela Brodów to zespół-legenda, który odegrał kluczową rolę w przywracaniu szacunku dla wiejskiego muzykowania. Na repertuar kapeli składają się utwory należące do całego mikrokosmosu muzyki tradycyjnej - służące zadumie i zabawie, związane z codziennością i świętowaniem, człowiekiem i przyrodą, życiem i jego kresem.
Muzycy Kapeli Brodów podejmują własne eksploracje terenowe, podczas których uczą się pieśni i tańców od mistrzów tradycji. Do świata wiejskiej muzyki wkraczają także poprzez materiały Oskara Kolberga czy archiwalne zbiory fonograficzne, a gruntowny namysł nad źródłem przekładają na muzyczne działanie, które daje im i słuchaczom niezwykłą radość z obcowania z muzyką tradycyjną.
Członkowie zespołu stawiają na zachowanie dawnego stylu gry i śpiewu, przykładają wagę do oryginalnych manier wykonawczych i dbają o kompleksowość muzycznego komunikatu. Pamiętają jednocześnie o tym, że opowieść, którą zostali obdarowani i obdarowują nią innych, nie istnieje bez indywidualnego charakteru wykonawców. Reinterpretują więc sprawdzone formuły muzyczne oraz napełniają je nową energią i emocją.

Artyści:

Inne wydarzenia
Bilety na: Wtorkowy Klub Jazzowy / Mike Stern Polish Band
Koncert
Wtorkowy Klub Jazzowy / Mike Stern Pol...
Katowice - 25 czerwca 2019 INFO
Bilety na: ,,Kąpiel w dźwiękach mis i gongów
Koncert
,,Kąpiel w dźwiękach mis i gongów" - k...
Poznań - 26 czerwca 2019 INFO
Bilety na: Tre Voci
Koncert
Tre Voci
Nekielka - 29 czerwca 2019 kup bilet od 85 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.