Organizator

Jacek Sylwin Management

Dane kontaktowe

Al. Solidarności 72A/6
00-145 Warszawa

Poniedziałek 15 Maj 2017 19:00
2017-05-15T19:00:00+0200
GIGANCI POLSKIEGO JAZZU
GIGANCI POLSKIEGO JAZZU Jacek Sylwin Management
2017-05-15 , godz. 19:00 (Poniedziałek) Warszawa Teatr Muzyczny Roma
INFO

Opis wydarzenia:

GIGANCI POLSKIEGO JAZZU

Cykl jubileuszowych koncertów „Giganci Polskiego Jazzu”  w najbardziej prestiżowych salach w głównych polskich miastach.

 

60 lat temu, w 1956 roku po raz pierwszy oficjalnie odbył się I Festiwal Jazzowy w Sopocie, prezentujący polski jazz działający dotychczas nielegalnie w podziemiu tzw. Katakumbach. Słuchanie, a tym bardziej granie Jazzu w tamtych czasach było zabronione, ponieważ władze komunistyczne uznawały go za tradycję „zgniłego Zachodu” sprzecznego z tradycją PRL.

W 1957 roku odbył się II Festiwal Jazzowy również w Sopocie, co oficjalnie potwierdziło narodziny epoki prawdziwego Polskiego Jazzu. GIGANCI wówczas zaczynali…

Bycie muzykiem jazzowym lub nawet tylko fanem biorącym udział w koncertach i jam sessions dawało zawsze świadectwo niezależności intelektualnej, szacunku dla nieskrępowanej wolności i pogardy dla prostactwa. Teraz, po 60 latach od wyjścia z Katakumb, spotykamy się ponownie, aby docenić tych pionierów - dziś GIGANTÓW, którzy zasiali w nas wiarę w jakość i wolność ekspresji,  tych młodszych, którzy przejęli od nich pałeczkę oraz tych najmłodszych i utalentowanych, którzy pomimo wysokich wymagań artystycznych i trudności współczesności niosą dalej znicz ambitnego Jazzu.

Z tej niezwykłej okazji  ArtStream Creative Artists/JS Management we współpracy z Teatrem Muzycznym ROMA oraz PSJ i wsparciu Partnerów w tym głównie Związku Producentów Audio Video organizuje cykl jubileuszowych koncertów „Giganci Polskiego Jazzu”  w najbardziej prestiżowych salach w głównych polskich miastach.

Do udziału zaprosiliśmy najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, którzy stali się kreatorami najwyższych wartości w polskim jazzie
i przyczynili się do jego niezwykłego rozwoju wprowadzając go do kanonu europejskiej i światowej Kultury.

Program zapowiada się niezwykle atrakcyjnie; i tak Michał Urbaniak wystąpi z utalentowaną młodą formacją hip-hopowo-jazzową EABS, Zbyszek Namysłowski ze studentami tworzącymi Bednarska Super Band, a Grzywacz i Stryszowski z LABORATORIUM w swoim reprezentacyjnym składem z Krzysztofem Ścierańskim, Markiem Radulim, Grzegorzem Grzybem i Bernardem Maselim. Kuba Stankiewicz zaś odda hołd pierwszym wybitnym przedwojennym polskim kompozytorom, którzy wpisali się w historię Hollywood i światowego jazzu tj. Victor Young, Bronisław Kaper i Henryk Wars. Mistrzem ceremonii będzie nie kto inny jak Jan Ptaszyn Wróblewski.

Tym najwyższej rangi i wyjątkowym – by nie powiedzieć historycznym wydarzeniem ze względu na miejsce tj. Teatr ROMA i przede wszystkim obsadę; razem na jednej scenie Giganci nie grali od lat – poruszone jest całe środowisko jazzowe i nie tylko…

Inne wydarzenia
Bilety na: TRE VOCI With Love
Koncert
TRE VOCI With Love
Warszawa - 28 Maj 2017 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.