I Koncert Jubileuszowy Chóru SKOWRONKI - wszystkie bilety

Chór Dziewczęcy SKOWRONKI ma już 70 lat! Trudno w to uwierzyć, patrząc na młode, uśmiechnięte twarze śpiewaczek i słuchając pięknych, anielskich głosów. Wszystko zaczęło się w roku 1950, kiedy w ówczesnym Pałacu Kultury Mirosława Wróblewska powołała do życia chór dla dziewcząt kochających śpiew i wspólne muzykowanie. Lata płynęły, zmieniały się wszelkie możliwe okoliczności, a Chór SKOWRONKI śpiewał. I śpiewa po dziś dzień, odnosząc spektakularne sukcesy w kraju i

Organizator

Centrum Kultury ZAMEK

Aula Nova Akademii Muzycznej Święty Marcin 87 61-808 Poznań

Dane kontaktowe

Święty Marcin 80/82
61-809 Poznań

2020-03-02T19:00:00+0100
2020-03-02, godz. 19:00 (Poniedziałek) Poznań Aula Nova Akademii Muzycznej

Opis wydarzenia:

Chór Dziewczęcy SKOWRONKI ma już 70 lat!
Trudno w to uwierzyć, patrząc na młode, uśmiechnięte twarze śpiewaczek i słuchając pięknych, anielskich głosów. Wszystko zaczęło się w roku 1950, kiedy w ówczesnym Pałacu Kultury Mirosława Wróblewska powołała do życia chór dla dziewcząt kochających śpiew i wspólne muzykowanie. Lata płynęły, zmieniały się wszelkie możliwe okoliczności, a Chór SKOWRONKI śpiewał. I śpiewa po dziś dzień, odnosząc spektakularne sukcesy w kraju i za granicą. W ciągu tych siedemdziesięciu lat dziewczęta koncertowały niemal we wszystkich krajach Europy, w Izraelu, w USA, a ostatnio w Japonii. Chór na trwale wpisał się w kulturalny obraz Poznania i trudno sobie wyobrazić, by kiedykolwiek mury Zamku Cesarskiego przestały rozbrzmiewać śpiewem jednego z najlepszych polskich chórów dziewczęcych.
Już wkrótce, 2 marca 2020 r. odbędzie się I Koncert Jubileuszowy w Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu.
W koncercie wystąpią dwie chóralne formacje: SKOWRONECZK I– pod dyrekcją Julii Łynszy oraz SKOWRONKI dyrygowane przez Alicję Szelugę.
Wśród wykonywanych utworów usłyszeć będzie można znakomitą „Nidaros Jazz Mass” - kompozycję Boba Chilcotta - byłego śpiewaka słynnego brytyjskiego zespołu wokalnego The King Singers. Bob Chilcott w nowatorski sposób tu połączył sacrum czyli formę mszy łacińskiej z profanum - muzyką jazzową, kojarzoną raczej z klubami. Poszczególne części mszy różnią się między sobą stylistycznie. Znajdziemy tu delikatnie brzmiące Kyrie, utrzymane w stylu funky – Gloria , soulowe – Sanctus, swobodne Benedictus oraz balladowe, nasycone ogromną pasją - Agnus Dei. Chórowi towarzyszyć będzie trio jazzowe: Czesław Łynsza- piano, Patryk Piłasiewicz – kontrabas oraz Beata Polak – perkusja. Całość poprowadzi Alicja Szeluga.
2 marca 2020, godzina 19:00
Aula Nova AM
Bilety w kasie CK ZAMEK i na www.bilety 24.pl
Inne wydarzenia
Bilety na: Ostatkowy Koncert Orkiestry Dętej z Chludowa
Koncert
Ostatkowy Koncert Orkiestry Dętej z Ch...
Suchy Las - 25 lutego 2020 INFO
Bilety na: Heroes Orchestra - koncert II
Koncert
Heroes Orchestra - koncert II
Warszawa - 25 lutego 2020 INFO
Bilety na: ,,Kąpiel w dźwiękach mis i gongów
Koncert
,,Kąpiel w dźwiękach mis i gongów" - k...
Poznań - 26 lutego 2020 INFO
Bilety na: GRZEGORZ TURNAU
Koncert
GRZEGORZ TURNAU
Poznań - 26 lutego 2020 INFO
Bilety na: Koncert symfoniczny (dyr. Bassem Akiki)
Koncert
Koncert symfoniczny (dyr. Bassem Akiki)
Warszawa - 26 lutego 2020 INFO
Bilety na: ISKIERKA Symfonicznie
Koncert
ISKIERKA Symfonicznie
Katowice - 27 lutego 2020 INFO
Bilety na: MIŁOSNE PODBOJE
Koncert
MIŁOSNE PODBOJE
Jelenia Góra - 27 lutego 2020 kup bilet od 25 zł
Bilety na: Coldplay Night
Koncert
Coldplay Night
Poznań - 27 lutego 2020 kup bilet od 41 zł
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.