Organizator

Teatr Wielki w Łodzi

Dane kontaktowe

Plac Dąbrowskiego
90-249 Łódź

Niedziela 17 czerwca 2018 18:00
2018-06-17T18:00:00+0200
KONCERT TOMASZ KONINA IN MEMORIAM
KONCERT TOMASZ KONINA IN MEMORIAM Teatr Wielki w Łodzi
2018-06-17 , godz. 18:00 (Niedziela) Łódź Teatr Wielki

Opis wydarzenia:

TOMASZ KONINA IN MEMORIAM
17 czerwca br. zaplanowaliśmy dla Państwa i dla siebie wyjątkowy wieczór muzyczny. Teatry w tak szczególny sposób honorują Tych, którzy swoją osobowością wyraźnie i znacząco wpisali się w ich artystyczny wizerunek, 
a których między nami już nie ma. Kiedy rozmawiało się z Tomaszem Koniną o jakiejś operze zawsze mówił, że właśnie ta jest jego ulubioną. Może to trochę nietypowe ale nie pozbawione prawdy: do każdej podchodził bardzo osobiście, każdą interpretował na swój sposób, w każdej odnajdywał to, co dla innych stawało się oczywiste dopiero w jego wizji scenicznej. Nie starał się odkrywać za wszelką cenę, nie stawiał niczego do góry nogami – zawsze jednak zaskakiwał pozostając wiernym intencjom librecistów i kompozytorów. Jakże były  fascynujące jego realizacje Adrianny Lecouvreur Cilei, Makbeta Verdiego, Kandyda Bernsteina, Kochanków 
z klasztoru Valldemosa Ptaszyńskiej, Barona cygańskiego Straussa. Piękne i mądre, wyrafinowane w swej estetyce (był także scenografem), dające możliwość wykonawcom artystycznego spełnienia, a widzom – radość obcowania z prawdziwie współczesnym teatrem operowym. Chciałoby się powiedzieć: szkoda, że tak mało!
Jesteśmy przekonani, że nie trzeba Państwa przekonywać do udziału w tym muzycznym wieczorze wspomnień, w którym Tomek będzie raz jeszcze z nami – poprzez swoje fascynacje muzyczne, archiwalne nagrania i naszą pamięć o wyjątkowości jego artystycznych dokonań. W koncercie zabierzemy Państwa w świat operowych fascynacji Tomasza Koniny i przypomnimy na scenie fragmenty Jego spektakli.  
I nie będzie wcale smutno – Tomek by nam tego nie darował. Zapraszamy.
Inne wydarzenia
Bilety na: KOLORY TANGA
Koncert
KOLORY TANGA
Jelenia Góra - 24 maja 2018 kup bilet od 40 zł
Bilety na: Sezon 66. Koncert symfoniczny - P.Neumann / R.Łuszczewski
Koncert
Sezon 66. Koncert symfoniczny - P.Neum...
Opole - 25 maja 2018 INFO
Bilety na: CUDOWNY ŚWIAT BAJEK WALTA DISNEYA
Koncert
CUDOWNY ŚWIAT BAJEK WALTA DISNEYA
Bydgoszcz - 25 maja 2018 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.