Organizator

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

Dane kontaktowe

Wojska Polskiego 83
91-755 Łódź

Niedziela 8 września 2019 20:00
2019-09-08T20:00:00+0200
KEREN ANN z KWARTETEM SMYCZKOWYM | Festiwal Łódź Czterech Kultur
KEREN ANN z KWARTETEM SMYCZKOWYM | Festiwal Łódź Czterech Kultur Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
2019-09-08 , godz. 20:00 (Niedziela) Łódź Sala Koncertowa Filh. Łódź

Opis wydarzenia:

Keren Ann z kwartetem smyczkowym na Festiwalu Łódź Czterech Kultur
 
Jej piosenki śpiewali Iggy Pop, Jane Birkin czy David Byrne, ona sama zaś wyrasta na legendę paryskiej sceny muzycznej. Za sprawą Festiwalu Łódź Czterech Kultur we wrześniu po raz pierwszy w Polsce wystąpi Keren Ann.
 
Keren Ann jest międzynarodową artystką – kompozytorką, piosenkarką i autorką tekstów. Urodziła się w Izraelu, wychowywała w Holandii i później we Francji, mieszkała w Stanach Zjednoczonych, by wreszcie kilka lat temu powrócić do Francji i w niej osiąść. Równolegle do licznych tras i prac nad własnymi – ośmioma już – płytami tworzy autorską muzykę dla filmu i teatru tańca współczesnego. Jej piosenki były wykonywane przez artystów takich jak David Byrne, Jane Birkin, Iggy Pop, Luz Casal, Rosa Pasos czy Françoise Hardy.
 
Melancholia towarzysząca jej twórczości dominuje także w najnowszym, wydanym w 2019 roku albumie Bleue, opowiadającym o tym, jak ulotne, niejednowymiarowe są miłość i przywiązanie. To druga płyta nagrana przez Keren Ann w języku francuskim, który jak przyznaje sama artystka daje jej możliwość wyrażania emocji w zupełnie nowych rejestrach i pozwala najpełniej oddać jej doświadczenia teraz, gdy mieszka Paryżu.
 
W czasie łódzkiego koncertu artystce towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy, wzmacniający swym brzmieniem przekaz piosenek, w tym zmysłowych i niezwykle poetyckich utworów z najnowszej płyty.
 
Keren Ann przyjeżdża do Polski na zaproszenie Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Wystąpi 8 września o g. 20.00. Bilety – w cenie 40 i 50 złotych można już kupować on-line i w kasie Filharmonii Łódzkiej, w której koncert się odbędzie.
 
Sam festiwal to wydarzenie odwołujące się do korzeni miasta przez lata będącego tyglem kultur i narodowości – wielonarodowym ośrodkiem przemysłowym w samym sercu Polski. Jego ideą jest budowanie miejskiej tożsamości przy pomocy uniwersalnego języka sztuki wokół wartości takich jak różnorodność, tolerancja i zrozumienie bez uprzedzeń. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem Współistnienie.
 
Przyjrzymy się technikom współistnienia i konfliktom, porozmawiamy o możliwości dialogu pomimo różnic pokoleniowych, odmiennych poglądów, innego spojrzenia na sztukę – zapowiadają kuratorzy wydarzenia.
 
Szczegółowy program zostanie ogłoszony pod koniec czerwca, a sam festiwal obejmujący kilkadziesiąt wydarzeń, odbędzie się już po wakacjach: od 6 do 14 września.
 


 
Inne wydarzenia
Bilety na: Środa Młodych
Koncert
Środa Młodych
Katowice - 22 maja 2019 INFO
Bilety na: Ekonomalia 2019 - 23.05
Koncert
Ekonomalia 2019 - 23.05
Wrocław - 23 maja 2019 INFO
Bilety na: W HISZPAŃSKIM RYTMIE
Koncert
W HISZPAŃSKIM RYTMIE
Bydgoszcz - 24 maja 2019 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.