Organizator

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Dane kontaktowe

Krakowska 24
45-075 Opole

Piątek 20 Październik 2017 19:00
2017-10-20T19:00:00+0200
Drum Fest 2017 - Koncert Klasyczny
Drum Fest 2017 - Koncert Klasyczny Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
2017-10-20 , godz. 19:00 (Piątek) Opole Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

Opis wydarzenia:

Drum Fest 2017 - Koncert Klasyczny

20-10-2017 (piątek) Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera godz.19:00 Opole

 

MARK FORD - marimba
NEY ROSAURO - wibrafon
ERIC SAMMUT - marimba
LUDWIG ALBERT - marimba 

Profesor Mark Ford pochodzi z USA. Jest wykładowcą perkusji oraz koordynatorem największego programu perkusyjnego na Uniwersytecie w Denton w Północnym Teksasie (UNT). Był prezesem stowarzyszenia perkusyjnego Percussive Art Society (PAS). Profesor jest wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie. Do dziś komponuje i jest aktywnym marimbafonistą występującym na całym świecie. Często prowadzi konferencje muzyczne w USA. Mark jest również Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowych Konkursów Marimbowego oraz Wibrafonowego odbywających się w Opolu. W swoim dorobku ma wiele nagranych płyt marimbowych i perkusyjnych. Jego solowe płyty to między innymi Stealing a Moment, Motion Beyond oraz Polaris. Nagrał również dwie płyty DVD oraz CD z japońską wirtuoz marimby Keiko Abe i UNT Wind Symphony. Pod jego kierownictwem zespół UNT Percussion Ensemble wystąpił w Polsce, Chorwacji, Francji oraz Belgii. Wygrali również Międzynarodowy Konkurs Zespołów Perkusyjnych organizowanego przez PAS.

Doktor Ney Rosauro jest brazylijskim wirtuozem instrumentów perkusyjnych, uważany za jednego z najbardziej dynamicznych i oryginalnych kompozytorów oraz perkusistów symfonicznych. Doktorat ukończył na Uniwersytecie w Miami pod okiem Freda Wickstorma. Wykładał perkusję na wielu uczelniach i wydziałach między innymi na Escola de Musica de Brasilia w Brazylii, Departamencie Perkusji na Uniwersytecie Federalnym w Santa Monica, Uniwersytecie w Miami na Florydzie gdzie był dyrektorem katedry perkusji. Jako kompozytor napisał ponad 100 utworów oraz wydał wiele publikacji metodycznych. Jego kompozycje znane są na całym świecie. Są grane i nagrywane przez innych wybitnych artystów światowej sławy jak Evelyn Glennie czy London Symphony Orchestra. Utwór Concerto for Marimba and Orchestra grany był przez ponad 2500 orkiestr z całego świata, sam Ney Rosauro wystąpił solo lub z orkiestrą w ponad 45 różnych krajach. Dziesięć solowych płyt zostało docenione przez perkusistów i miłośników muzyki generalnej. 

Eric Sammut jest muzykiem urodzonym we Francji. Swoją edukację muzyczną zaczął od nauki gry na pianinie. Następnie uczęszczał na zajęcia perkusji z Michelem Ventula w Narodowym Regionalnym Konwersatorium [National Regional Conservatory (NRC)] w rodzinnym mieście Tuluzie. Jego różnorodne doświadczenia muzyczne pozwoliły mu docenić muzykę wszystkich gatunków, od Bacha i Mozarta po jazz i rock. Po studiach w Conservatoire supérieur de musique de Lyon został Pierwszym Perkusistą w l’Opera de Lyon. Właśnie w tym okresie wyłoniła się jego pasja do marimby. Znalazł wtedy nowe muzyczne i techniczne podejście do tego instrumentu. W 1995 wygrał Międzynarodowy Konkurs Marimbowy (Leigh Howard Stevens International Marimba Competition) i odbył tourne po USA. Koncertował na całym świecie, dzięki czemu zdobył uznanie jako międzynarodowy artysta. Obecnie pełni funkcję Głównego Perkusisty Orkiestry w Paryżu i uczy marimby w Konserwatorium w Paryżu. Specjalizując się w sztuce improwizacji, jego zakres muzycznych interakcji obejmuje od Bacha do Cole'a Portera, od Prokofiewa po Edith Piaf. Sammut stał się także jednym z najważniejszych kompozytorów muzyki na marimbie i aktywnie promuje instrument w całej Francji i całej Europie.

Ludwig Albert to wirtuoz marimby, uznany na świecie profesor oraz pedagog. W 1996 założył organizację "Marimba Projects", która miała na celu rozprzestrzenienie zainteresowania marimbą poprzez organizowanie wszelkich projektów oraz spotkań pedagogicznych związanych z tym instrumentem. Jako pierwszy Belg uczył się, tworzył i grał koncerty z wirtuozką marimby z Japonii - Keiko Abe. Twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Marimby w Belgii oraz Konkursu Marimbowego. Wykładał na Uniwersytetach w niemal całej Europie oraz wielu krajach na innych kontynentach. W 1995 roku utworzył duet "Patrasche", który w pionierski oraz unikalny sposób łączy marimbę z wokalem. Duet do dziś jest inspiracją dla wielu muzyków. Ludwig jest pierwszym europejskim marimbafonistą, który został endorserem firmy Adams. W 2012 roku świętował 20 - lecie swojej kariery poprzez wydanie 4 nowych płyt.

Kup bilet na Drum Fest 2017 - Bilety24.pl

Inne wydarzenia
Bilety na: Ich Troje
Koncert
Ich Troje
Poznań - 11 Listopad 2017 KUP BILET od 79 zł
Bilety na: HEY FAYRANT TOUR // Poznań
Koncert
HEY FAYRANT TOUR // Poznań
Poznań - 02 Grudzień 2017 INFO
Używasz starej wersji przeglądarki! Zalecamy aktualizację przeglądarki do najnowszej wersji lub wybór innej jeśli aktualizacja nie jest możliwa.